Janda_jiri_vitez_ski_a_golfČtvrtý ročník sportovního klání, které spojuje dvě disciplíny – lyžování a golf, se uskutečnil ve dnech 13. a 14. dubna, tradičně, ve Špindlerově Mlýně a na Kunětické Hoře. Titul absolutního vítěze při své kompletní čtvrté účasti získal po třetí celkově golfový profesionál Jiří Janda (MID) a naprosto dominoval celému početnému poli. Jiří Janda zajel skvěle nad své možnosti závod na lyžích jako jedenáctý čas v kategorii, čas 37,03 sec. (75,9 b a minimální ztráta na další spolufavority) a počet ran v golfu pod Par hřiště 71.

Celá akce začala už 12. dubna večer, kdy se do Restaurantu a baru Elán ve Špindlerově Mlýně sjeli první hráči. Naplněna byla celá kapacita turnaje:146 účastníků. Slavnostní zahájení proběhlo ve velmi přátelské a pohodové atmosféře, předání závodních čísel bylo důstojným začátkem turnaje.

Páteční ráno ve "Špindlu" připravilo překvapivě krásnou pistu a ještě lepší počasí. Obří slalom ve Svatém Petru byl připraven dokonale, start do horního hanku vzbuzoval respekt. Miroslav Kovář vynikající lyžař a trenér reprezentace postavil stejně jako před dvěma roky trať o 21 tyčích na černé sjezdovce zajímavou a technicky náročnou, že několik horkých favoritů zajelo s problémy.

Lyžařské závody proběhly v pěti kategoriích - SENIOR, WOMEN, MID, MAIN a JUNIOR. Nejlepší čas zajel, bývalý přední reprezentant v lyžování Borek Zakouřil, který zajel absolutně nejlepší čas dne 31,87 sec, loni první, letos celkově druhý v lyžích„skikrosař“ Tomáš Kraus (32,88 sec.), oba kategorie MAIN...v kategoriích SENIOR dominovali Jaroslav Žižka (35,68) a v MID Martin Beránek (35,60). Nejrychlejší ženou byla opět jako vloni Karin Kotková (38,04), kde bylo do jedné sekundy vtěsnáno dalších pět závodnic a juniorskou kategorii ovládl s přehledem Antonín Vajcík (34,27), předloňský juniorský mistr světa SKI&GOLF.

Po dopoledním lyžařském programu následoval přesun na golfové hřiště na Kunětické Hoře. Tady dle avizované předpovědi opravdu vládlo jarní golfové slunečné počasí a kupodivu bez zdejšího silného větru. Do golfového turnaje nastupovali hráči s počtem bodů, který se rovnal dvojnásobku jejich času z lyžařské soutěže.

Titul absolutního vítěze při své kompletní čtvrté účasti získal po třetí celkově golfový profesionál Jiří Janda (MID) a naprosto dominoval celému početnému poli. Jiří Janda zajel skvěle nad své možnosti závod na lyžích jako jedenáctý čas v kategorii, čas 37,03 sec. (75,9 b a minimální ztráta na další spolufavority) a počet ran v golfu pod Par hřiště 71. Přestože greeny na K. Hoře nebyly jedny z nejlepších na začátku sezóny, byly zaznamenány opravdu vynikající golfové výsledky pod 80 ran: Slawomir Komonski (80 Senior), loňská Mistryně světa z Kaprunu Eva Koželuhová (80 Women), Jaroslav Martínek a Tomáš Kotek (MID, oba shodně 78), Vratislav Randa (80, MID) a v kategorii nejpočetnější MAIN Jakub Hašek (75), Zdeněk Jehlička (76), Jan Schovánek, Martin Bauer a František Nosek (všichni 79).

Celkové výsledky najdete na www.czechgolfproduction.cz

V konečném účtování tak titul šampiónů RWE SKI&GOLF CZECH CHAMPIONSHIP 2012 v jednotlivých kategoriích získali:

Kategorie WOMEN:
Eva Koželuhová 156,9; Karin Kotková 163,1; Pavla Hajnová 167,9

Kategorie SENIOR:
Slawomir Komonski 154,4; Jaroslav Žižka 161,4; Josef Novák 162,1

Kategorie JUNIOR:
Antonín Vajcík 152,5; Marek Pospíšil 161,6; Tomáš Vajcík 164,9

Kategorie MID:
Jiří Janda 146,9; Jaroslav Martínek 149,6; Tomáš Kotek 161,1

Kategorie MAIN:
Jan Schovánek jr. 152,8; Jakub Hašek 153,8; Zdeněk Jehlička 154,0

Vítězové jednotlivých kategorií mají možnost reprezentovat Českou republiku na Mistrovství světa SKI&GOLF v rakouském Kaprunu v polovině května 2012, kde v loňském roce české družstvo v konkurenci 50 týmů skončilo na pěkném čtvrtém místě, ale v individuálních kategoriích obhajují

1. Místo Eva Koželuhová a 3. Místo Jiří Janda. Držíme jim všem palce…

Záštitu nad celou tuzemskou soutěží nese energetická skupina RWE. Ta u nás dlouhodobě podporuje lyžování jako takové, je partnerem šestnácti lyžařských areálů a tento projekt přesně zapadá do oblasti jejího zájmu. "Potvrdilo se, Ski & Golf je jednoznačně nejzajímavější akcí na závěr lyžařské sezony. Zároveň pomyslně otevírá rok golfový, což nám přijde symbolické. Proto jsme se rozhodli pojmout ji jako závěr našich zimních aktivit, který výborně doplní náš již fungující sponzoring. Nehledě na to, že jsme opravdu velkými fanoušky jak lyžování, tak golfu," vysvětluje mluvčí společnosti RWE Martin Chalupský a jeden ze 146 šťastných účastníků tuzemského závodu.

Zájem a nadšení jednotlivých účastníků byl obrovský. Potvrdila se vzniklá tradice, která v našich končinách nemá konkurenci. Spokojené tváře všech hráčů-závodníků jsou důkazem, že lyžování a golf jsou disciplíny, které jdou parádně dohromady. Takže za rok na viděnou 5. ročníku SKI&GOLF CZECH CHAMPIONSHIP 2013.

Ve spolupráci s ČT4 je připraven dokument, který bude na obrazovce dne 1. května.

Text: Czech Golf Production
Foto: Ilford Photo Profi Liberec, Marcel Kratochvíl, Jaroslav Appeltauer


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...