RWE ski2Šestý ročník sportovního klání, které spojuje dvě disciplíny - lyžování a golf, se uskutečnil ve dnech 29. a 30. března 2014, poprvé na svahu Stoh ve Špindlerově Mlýně a tradičně v Golf & Spa Kunětická Hora. Celá akce začala v podvečer 28. března, kdy se do Elán Café Baru ve Špindlerově Mlýně sjeli první hráči na předávání startovních čísel.
Pátečnímu ránu ve "Špindlu" počasí přálo, tak jako i druhý den na „Kuňce". Závod v obřím slalomu na Stohu byl připraven velmi dobře díky staviteli tratě Borkovi Zakouřilovi mladšímu a vzbuzovala u všech závodníků velký respekt.

Lyžařské závody proběhly v pěti kategoriích - SENIOR, WOMEN, MID, MAIN a JUNIOR. Nejlepší čas zajel bývalý vynikající reprezentant v lyžování Borek Zakouřil (MAIN), který zajel absolutně nejrychlejší čas dne 37,56 sec, nejrychlejší ženou byla Bobina Žůrková (WOMEN) s časem 43,45 sec. Velmi pěkné časy pod 40 sec. zajeli Petr Jirásek (MID), Vlastimil Štefl, Jan Arnold a Jan Schovánek jun. (všichni MAIN). V kategoriích SENIOR dominoval Vladimír Martínek (42,95). Juniorskou kategorii ovládl nováček a nejmladší účastník Jakub Šinták (41,36).
Do golfového turnaje nastupovali hráči s počtem bodů, který se rovnal dvojnásobku jejich času z lyžařské soutěže.

RWE skiTitul absolutního vítěze v Mistrovství republiky v kombinaci RWE SKI&GOLF CZECH CHAMPIONSHIP 2014 získal již celkově po čtvrté Jiří Janda (MID) a zaslouženě zvítězil. Jirka udržel kontakt s nejrychlejšími lyžaři. A v golfu dominoval výsledkem 70 ran. Napínavé souboje probíhali hlavně v kategoriích WOMEN, tradiční souboj mezi hlavními adeptkami na titul Evou Koželuhovou a Karin Kotkovou, Karin udržela náskok z lyží o jeden bod a obhájila loňské prvenství, třetí místo obsadila nejrychlejší lyžařka Bobina Žůrková. Ve velmi vyrovnané kategorii MAIN, se první tři hráči vešli do rozdílu tří bodů!
V kategorii SENIOR obhájil vítězství Josef Novák, především díky výsledku v golfu - 78 ran a nechal tak za sebou své konkurenty o celkových pět bodů. V kategorii JUNIOR nebylo pochyb o vítězi Tomášovi Vajcíkovi, který po vyrovnané lyžařské části jasně dominoval i v golfu.
Celkové výsledky najdete na www.czechgolfproduction.cz nebo www.skigolf.cz

V konečném účtování tak titul šampiónů RWE SKI&GOLF CZECH CHAMPIONSHIP 2014 v jednotlivých kategoriích získali:
Kategorie WOMEN: Karin Kotková 177,66; Eva Koželuhová 178,32; Bobina Žůrková 182,90
Kategorie WOMEN 40+: Bobina Žůrková
Kategorie SENIOR: Josef Novák 170,32; Slawomir Komonski 174,38; Pavel Gola 181,46
Kategorie SENIOR 60+ : Petr Jireš
Kategorie MID: Jiří Janda 157,66; Jaroslav Martínek 163,18; Radek Matějů 165,50
Kategorie MAIN: Petr Kabát 160,62; Jan Schovánek jun. 161,76; Dalibor Manďák 162,56
Kategorie JUNIOR: Tomáš Vajcík 161,92;

Vítězové jednotlivých kategorií mají možnost reprezentovat Českou republiku na Mistrovství světa SKI&GOLF v rakouském Kaprunu v polovině letošního května.
Záštitu nad celou tuzemskou soutěží popáté nese energetická skupina RWE. Ta u nás dlouhodobě podporuje lyžování jako takové. "Potvrdilo se, Ski & Golf je jednoznačně nejzajímavější akcí na závěr lyžařské sezony. A navíc se nám letos vydařilo počasí, skvělé podmínky pro lyžařský závod i golf! Zároveň pomyslně otevírá rok golfový, což nám přijde symbolické. Proto jsme se rozhodli pojmout ji jako závěr našich zimních aktivit, který výborně doplní náš již fungující sponzoring. Nehledě na to, že jsme opravdu velkými fanoušky, jak lyžování, tak golfu," vysvětluje mluvčí společnosti RWE Martin Chalupský a jeden z účastníků Mistrovství ČR.
„Letošní zima horám nepřála, z tohoto důvodu jsme posunuli termín soutěže SKI&GOLF o čtrnáct dní dopředu, abychom vůbec 6. ročník uskutečnili, a počasí nám opravdu neskutečně přálo, jak na lyžích i golfu, doplňuje Ladislav Bien z Czech Golf Production.
Takže za rok na viděnou na 7. ročníku SKI&GOLF CZECH CHAMPIONSHIP v termínu 11. – 12. 4. 2015.
Ve spolupráci s ČT Sport je připraven dokument, který bude možno shlédnout Na Velikonoční pondělí, dne 21. dubna.

Text afoto: Czech Golf Production


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...