Sideri selfie 250Dobrý výkon v posledním, tedy finálovém kole, dopomohl české profesionální golfistce Šideri Váňové k velkému úspěchu. V Maroku, kde závěrečné pětikolové klání letošní kvalifikační školy proběhlo, se na Ladies European Tour 2018 kvalifikovala devatenáctým místem.

Poslední kolo šla Šideri v paru, když si na své konto připsala tři birdie (4,10,15) a tři bogey (1,9,17), celkově tedy skvělé devatenácté místo(-5). Na plnohodnotnou hrací kartu před posledním kolem už pomýšlet nemohla a tak se nenechala vyprovokovat k žádnému zásadnímu risku a disciplinovaně udržela nervy na uzdě. Sice několikrát chybovala, to ji ale nijak nerozhodilo a v průběhu hry vždy znovu a znovu srovnala postupový krok. V příští sezóně bude tedy na některých turnajích Ladies European Tour k vidění společně s Klárou Spilkovou.

Stejnou kategorii 8a jako Šideri Váňová, která byla připravena pro hráčky na 6. – 25. místě, získala ve finále Q-school také nám známá Katja Pogacar (častá účastnice našich amatérských šampionátů), která se tak stala historicky první slovinskou hráčkou, jež získala kartu hráčky LET.

Zdroj: pga.cz; foto: LET, Bethan Cutler

Výsledky najdete ZDE


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...