Mr ProchAž do rozstřelu dospěl turnaj Renocar Czech PGA Austerlitz & Golf Magazine Trophy hraný ve Slavkově. V něm prokázal lepší nervy Filip Mrůzek, který hned na první jamce o ránu porazil Aleše Procházku.
Procházka přitom zahájil závěrečné kolo famózně,když na prvních čtyřech jamkách zapisoval birdie a ocitl se v čele. Zaskóroval ještě na sedmičce, desítce a patnáctce, bohužel se však zároveň nevyvaroval čtyř chyb. Celkový součet 139 pro něj znamenal průběžné vedení, až dokud na poslední jamku nedošel Mrůzek. Ten věděl, že musí útočit. Skvěle zadrajvoval a příhru posadil na metr k jamce. Krátký pat proměnil, takže se vynutil prodloužení.

V něm zahrál Procházka na pětiparové jedničce na fervej, s dobrým přístupem k jamce. Bohužel druhá rána mu skončila v rafu nad bankrem a příhru nechal krátkou. Mrůzek si i přes první ránu do rafu skvěle přihrál na green a dlouhým patem si vytvořil šanci,kterou už nepustil.

„Hrálo dobře, i když mi nevycházely paty. Po patnácti jamkách jsem byl v paru a z průběžného leaderboardu jsem věděl, že jsem tři rány za prvním místem. Zkusil jsem tedy zaútočit a vyšlo to. Na šestnáctce jsem dokonce atakoval eagle, na sedmnáctce mi pak vyšel snad patnáctimetrový pat, který jsem víc než metr a půl nahrával. Byla to moje rána dne. Na osmnáctce jsem pak už jen metrovým patem potvrdil birdie a v rozstřelu mi to vyšlo lépe než Alešovi," hodnotil úspěšnou obhajobu Mrůzek, který ze Slavkova zamíří rovnou do rakouského Haugschlagu, kde se hraje turnaj ProGolfTour.

Stínem turnaje byla diskvalifikace vítěze dubnového kvalifikačního turnaje na Ypsilonce Marka Siakaly, neboť se nedostavil na start.

Turnaj RENOCAR Czech PGA Tour Austerlitz & Golf Magazine se hrál o prize-money fund 400 tis. Kč a byl orámován bohatým společenským a golfovým programem. Další turnaj promotérská společnost CzechOne pořádá na hřišti Pannonia poblíž Budapešti mezi 22. a 25. červnem.

Zdroj: Radovan Vrátný, CzechOne, foto: M. Kabát, czechone.cz


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...