MatusZa účasti jediného českého profesionála se uskutečnil první ze dvou dílů egyptské minisérie Pro Golf Tour, která si v této zemi odbyla svou premiéru. Stanislav Matuš zatím nechyběl v letošním ročníku ani jednou, když před hlavní letní částí série čítá Pro Golf Tour celkem 11 turnajů v Turecku, Maroku a Egyptě.

Úvodní dvě kola zvládl Stanislav Matuš se skóre +1 po výsledcích 74 a 71 ran. Bez problémů prošel cutem a hlavně mohl mít radost ze svého výkonu ve druhém kole. Sice v něm od desítky po dvanáctku zahrál tři bogey v řadě, ale všechno si vynahradil na jamce č. 17, kde na pětiparu předvedl eagle. Hlavně díky této podařené jamce se vyšvihl k dennímu skóre -1. Do turnajového finále Red Sea Egyptian Classic mohl jít s dobrým pocitem a nadějí na další vylepšení pořadí. Jenže závěrečný den se Matušovi vyvedl ze všech nejméně. Paseku ve score kartě nadělalo hlavně double bogey na dvojce. K němu v průběhu kola přidal ještě čtyři bogey. Dvě birdie pouze zmírnila zmar třetího kola na výsledek 76 ran. První egyptské zastavení zakončil s celkovým skóre +5 a podělil se o 35. místo. Do pořadí série si Matuš připsal 315,60 euro a v Order of Merit Pro Golf Tour mu s 1 162,10 euro patří 54. pozice. O dvě příčky lépe je na tom Lukáš Tintěra, který ale turnaje v Egyptě vynechává.

Red Sea Egyptian Classic vyhrál s výsledkem -12 Tiago Cruz z Portugalska. Před druhým Němcem Antonem Kirsteinem zvítězil o 4 rány.

Zdroj: pga.cz

Výsledky turnaje najdete ZDE>>>


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...