DEdek SlukaVyjádření společnosti Relmost k tiskové zprávě Prague Golf Teamu. Startovní listina turnaje D+D REAL Czech Challenge se uzavře v úterý 24. května odpoledne. Do té doby mají své jisté hráči na základě uhraných kategorií, do kterých se přihlásí. Další možností je čekat na udělení hrací karty promotérem. To může být až do zmíněného 24. května. Například Filip Mrůzek se proto může přihlásit do své kategorie 15, kterou si uhrál postupem do poslední fáze Q-school European Tour. Přihlásit se! To je první předpoklad, že se na turnaj dostane.

Jak rozdělí pozvánky promotér, tedy v tomto případě společnost RELMOST, je pouze na jejím rozhodnutí. Promotérská společnost je soukromý subjekt, který funguje globálně. Není podřízena žádné federaci, žádnému zájmovému spolku. Právo dostat kartu má stejné jak český, tak například francouzský, španělský nebo slovenský golfista. Žádné kvalifikace o karty se nehrají! Není proto třeba očekávat nominaci s nějakým napětím, jak se píše v tiskové zprávě Prague Golf Teamu. Nominace bude taková, jakou jí RELMOST vytvoří.

Golf je ryze individuální sport, kde se každý musí prosadit sám za sebe. Na týmovost bude vždy doplácet ten nejlepší, který se podřídí. Rozhodnutí PGT ve stylu jeden za všechny, všichni za jednoho, poškozuje především toho nejlepšího, tedy v případě PGT Filipa Mrůzka. Golfový management hráčů funguje v profesionálním světě jako zastřešení individualit, nikoli jako instituce.

Korektní a intenzivní je naše spolupráce s Českou golfovou federací. Díky tomu mohou startovat na turnajích Challenge Tour a European Tour čeští amatéři. Na D+D REAL Czech Challenge bude startovat 5 českých amatérů nominovaných ČGF.
Na sociální síti pan Krejčí uvádí, že v jiných sportech, například v běžeckém lyžování, není myslitelné, aby ve Světovém poháru v Novém Městě startovali jen členové místního klubu. To je srovnání značně nepřesné. Nejlepší závodníci světa, mezi kterými v minulosti Češi na běžkách byli, mají automaticky start na takovém závodě zajištěný. V mužském golfu bohužel nemáme zatím hráče, který má automatický start alespoň na European Challenge Tour. To je asi jádro celého nepochopení ze strany pana Krejčího a mnoha golfových fanoušků u nás. Z hlediska světových výsledků jsou všichni čeští hráči na stejné úrovni. Nikdo nemá vyšší status, než ostatní. Zatím nikdo. Hledisko národního žebříčku nehraje žádnou roli. Až se povede některému hráči získat plnou hrací kartu, pak se automaticky dostane na turnaje European Challenge Tour a ještě více bychom si přáli mít brzy stálého hráče na European Tour.

A ještě jednou ze sociální sítě. Dočetli jsme se, že PGT vyzývá RELMOST k férovému zápasu tří hráčů na každé straně. To je zřejmě další z mušketýrských odkazů, kdy muž proti muži bojuje o něco, co jeden má a druhý by to chtěl taky. Navíc je krajně neprofesionální vyzývat k férovému zápasu přes sociální síť a nikoli osobně. Majitel PGT, pan Krejčí, už nám určil, že budeme hrát o hrací karty. O ty se samozřejmě nedá hrát. Takhle European Challenge Tour nefunguje. Navíc navržené datum 28. dubna je dnem prvního kola turnaje Challenge de Madrid v rámci European Challenge Tour, kde budou startovat 4 hráči vyslaní Relmostem. Takže se omlouváme, ale program hráčů Relmostu, je na celou sezónu rozplánovaný a pevně daný.

TZ
RELMOST, a.s.
Petr Dědek, předseda představenstva
Foto: Zdeněk Sluka

 


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...