Novy M EPDKartu na Challenge Tour získal Marek Nový ve čtvrtém roce své profesionální kariéry, když hned od premiérové sezony hrál turnaje EPD Tour a Pilsner Urquell Czech PGA Tour. Ve všech třech předchozích letech ovládl Order of Merit PGAC a letos se navíc dočkal vytouženého postupu na druhou nejprestižnější evropskou sérii. Klíčem k umístění v elitní pětce byla čtyři druhá místa. Marek se dvakrát ocitl i blízko turnajovému prvenství, ale v obou případech podlehl svému soupeři v play off.

Na EPD Tour se jedná o druhý nejvýraznější český úspěch. Už v roce 2000 v celé sérii triumfoval Karel Skopový junior. V té době se ale ještě z EPD Tour na Challenge Tour nepostupovalo. Tohoto privilegia se hráčům dostává až od roku 2001. Marek Nový se letos mezi postupující tedy mohl zařadit.

Prvních pět golfistů v Order of Merit EPD Tour se může radovat z postupu a Marek letos mezi nimi nechybí. Cesta k životnímu úspěchu byla hodně klikatá a zapeklitá. Nový se dlouho držel na postupové příčce, ale v důležité fázi sezony o ni přišel. Naštěstí se české jedničce vydařil turnaj ve Wroclawi, kde se vrátil na páté místo a při finále EPD Tour ji dokázal udržet.

Marek Nový sice skončil na Fulda EPD Tour Championship až ve čtvrté desítce, ale jeho největší konkurenti neuspěli, a tak má český profesionál důvod k oslavě. Nejvíce Marka zlobil Christoph Günther, který se tlačil dopředu až z druhé desítky Order of Merit. Na Fulda EPD Tour Championship jsou oproti ostatním turnajům navýšené finanční prémie, a proto si český golfista mohl oddychnout až po dohrání úplně posledního golfisty. Günther musel vyhrát, ale k Markovu štěstí se mu to nakonec nepovedlo. Hrozbou byl i Sebastian Heisele, který útočil po dvou kolech na potřebné druhé místo, ale ve třetím kole totálně selhal. A když závěrečný turnaj nezvládl ani Björn Stromsky, Markova cesta k postupu byla otevřená.

Zdroj: pga.cz, foto: EPD Tour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...