PGA-KratzNa nejlépe připraveném hřišti celého jarního swingu Czech PGA Tour se odehrál 19. –21. dubna třetí, poslední turnaj tohoto swingu. Ve větrném počasí si s nástrahami hřiště nejlépe poradil Švéd Victor Kratz s celkovým skóre 139 (69 + 70). Celý jarní swing vyhrál Španěl Marcus Pastor a vybojoval si tím hrací kartu na turnaj Challenge Tour v srpnu v Severním Irsku.

Vítěz dnešního turnaje svou hru hodnotil takto: „Dnes jsem hrál velmi dobře. Podle mě rozhodla jamka číslo 12 (čtyřpar), kde jsem dobře zadrajvoval čtyřkou železem, dobře si přihrál na jednopat a skóroval. To mě psychicky nakoplo a zbytek už šel sám od sebe. Je to můj první profesionální turnaj kde jsem vyhrál, mám z toho obrovskou radost. Jsem profíkem teprve od letoška a o Czech PGA Tour jsem se dozvěděl od kamaráda Carla Jismarka, který vyhrál turnaj na Konopišti a hned mi volal. Jsem rád, že jsem uposlechl jeho výzvu a přijel", dodal spokojený Švéd.

Nejlepší český hráč Ondřej Lieser skončil na druhém místě (-2) a svou hru okomentoval: „Z výsledku mám samozřejmě radost, považuji ho za výsledek své mentální, fyzické i výživové přípravy. Přes zimu jsem hrál Gecko Tour ve Španělsku, ale ne jako honbu za výsledky ale spíš jako velmi kvalitní herní přípravu. Dnes jsem zažil první kolo, kdy jsem byl se svou hrou spokojený".

Příznivci golfu byli zvědaví na dnešní výkon sympatického moravského hráče Aleše Kořínka, který po prvním dnu dělil první místo. Dnešek mu ale dle představ nevyšel, na prvních třech jamkách patoval do birdie ale ani jednou neproměnil, na tříparové čtyřce šel dobře do greenu ale bohužel patoval natřikrát, pak mu nevyšla sedmička, kde trefil biozónu, dropoval do vzdálenosti 120 metrů do vlajky ale na ránu příliš přitlačil a přehrál green. Výsledkem bylo double bogey a pak už dle vlastních slov začal příliš tlačit na pilu. Celkové skóre 75 mu přineslo dělené třetí místo a spokojenost vyjádřil jenom s jednou jamkou, pětiparovou osmnáctkou. Dobrý drive, dobrá příhra na green a jednopat znamenaly eagle.

Vítězem jarního swingu byl nakonec sympatický Španěl Marcus Pastor, který si start na Czech PGA Tour vybojoval v zimní Gecko Tour. Po dohrání sdělil: „Včera jsem byl zralý na hřišti umřít, nešlo mi nic. Dnes jsem dal dvě bogey, pak nějaké pary, druhá devítka mi moc nešla. Dnes bylo naštěstí lepší počasí. Nechápu zdejší biozony, nemám je vůbec rád. Zbytek hřiště mi ale přišel moc hezký, líbilo se mi tady. Czech PGA Tour je velmi dobře zorganizovaná, musím pořadatele pochválit. Ve zbytku sezony se chci soustředit na turnaje Challenge kam získám pozvánku a na Q-School, kde už jsem startoval čtyřikrát a prošel maximálně do druhé stage".

Pořadí Ypsilonka CUP 2015:
1. Kratz Viktor (SWE) 139
2. Lieser Ondřej (CZ) 142
T3 Nechanický Rudolf, Ossowski Jakub (Pol), Kořínek Aleš (CZ) 144

Celkové pořadí Czech PGA Tour 2015:
1. Pastor Marcus (ESP) 76.275
2. Jismark Carl (SWE) 70.650
3. Kratz Victor (SWE) 60.412

Turnaje jarního swingu se hrály o prize-money ve výši 270.000,- každý. Příští swing je slovensko-moravský, s květnovými turnaji HANT Trophy ve slovenské Skalici (prize-money 500.000,-) a turnaj UNIQA Czech PGA Austerlitz & Golf Trophy na hřišti Slavkov – Austerlitz (s dotací 400.000,-).

Zdroj: Radovan Vrátný, Czech One; foto: Zdeněk Sluka


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...