Spilkova-aberdeenČeská profesionálka Klára Spilková má před sebou sedmý turnaj této sezóny. Aberdeen Asset Management Ladies Scottish Open se hraje od 24. do 26. července 2015 v městečku Troon na hřišti Dundonald Links s parem 72 a letošní dotace činí 500 000 euro.

Klára Spilková vstupuje do turnaje z 52. místa žebříčku LET. Do Skotska přiletěla v pondělí 20. července 2015 v doprovodu caddy Zuzky Kamasové. V úterý bylo na programu cvičné kolo na hřišti Irvine Golf Club, kde se v pondělí 27. července hraje kvalifikace na British Open, které se Klára nejspíš zúčastní.

Od pátku se díky podpoře ČGF k děvčatům přidá ještě Kláry coach Keith Williams. Za zmínku jistě stojí formát turnaje, který se hraje jako Pro-Am. Od prvního kola bude každá hráčka tvořit tým s amatérským hráčem a společně tak budou soutěžit o další vítězství. Flight tak budou tvořit vždy dvě profesionální hráčky a dva amatéři.
„Do Skotska jsme se Zuzkou dorazily v pondělí večer. V úterý jsem hrála cvičné kolo na hřišti Irvine Golf Club, kde budu hrát s největší pravděpodobností v pondělí kvalifikaci na British Open. Od včerejšího dne, jsme již trénovaly na hřišti Dundonald Links. Zažíváme tu pravé skotské podnebí, je zde 15°C a vítr je opravdu silný. Hřiště Dundonald Links je úžasné linksové hřiště. Jsou tu pravé linksové bunkery jako v St Andrews a hráč musí použít spoustu fantazie, aby zvolil správnou ránu a dostal se tak co nejblíže k jamce. Atmosféra tu panuje úžasná a na čtvrteční první kolo se už moc těším."

Text a foto: Moniak Dvořáková, Klaraspilkova.eu

Výsledky Kláry Spilkové sledujte ZDE


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...