Kask senVe dnech 20. a 21. července 2015 se na Kaskádě konalo jako nová soutěž ČSGA první Mistrovství republiky klubů ve hře na rány. U mužů soutěžily čtyřčlenné týmy, družstvo žen mělo dvě hráčky. První den se hrála utkání dvojic – Four Ball Better Ball – a druhý den probíhala soutěž jednotlivců na rány. Počítaly se všechny výsledky, žádný se neškrtal , což kladlo zvýšené nároky na všechny soutěžící, protože každé zaváhání a vyšší skóre na méně povedené jamce mělo velký dopad na celé družstvo. Zúčastnilo se celkem devadesát hráčů. Svoji kategorii měli i mastersenioři.

V nejpočetnější a nejkvalitněji obsazené kategorii mužů vedlo překvapivě po prvním dnu družstvo GC Lipiny (150 ran) před GC Brno (154) a GC Poděbrady (156). Favorizované družstvo GC Praha (mimo jiné dvojnásobný vítěz a jednou finalista za poslední 3 roky nejkvalitnější tuzemské mistrovské soutěže klubů v jamkovce) bylo se 160 ranami až páté.
Druhý den, kdy se hrálo o dvojnásobný počet ran a bodů, naše družstvo pokračovalo ve výborném výkonu a po výsledcích Lípa 82, Jedlička a Štefl po 85 a Novotný 90 docílilo 342 a celkově 496 ran.
Družstvo Lipin vedení neudrželo, když druhý den zapisovalo 364 ran. Zkušení hráči GC Praha mohutně finišovali (Uher 78 a Furin 79 ran), ale i přes nejlepší výsledek druhého hracího dne (339 ran), doplatili na menší vyrovnanost týmu a skončili druzí za našimi hráči. Třetí místo obsadil tým GC Poděbrady.

Kask seniorkyNaše první družstvo seniorek ve složení Stejskalová – Kovářová vedlo o 5 ran už po prvním dnu a nakonec zvítězilo o 10 ran před Slavkovem. Malou perličkou je, že Jana Kovářová má domovské členství v GC Austerlitz , ale protože v družstvu seniorek hrály pouze dvě hráčky , tak svým přidruženým členstvím v GCB pomohla zvítězit našim ženám, jejichž největšími soupeřkami byly hráčky Slavkova (Filipová a Hůrková).
Za zmínku stojí některé další nejlepší individuální výkony, a to 85 ran Stanislavy Stejskalové (GCB) a 86 ran Vladimíra Morkuse (GCB) v kategorii mastersenior.

Úspěch našich mužů a žen nesnižuje ani méně šťastně zvolený termín akce, zejména před týdnem konané ME seniorek v Karlových Varech, které řadě dalších výborných týmů zejména z Čech neumožnilo účast. Myslím, že se tato nová soutěž ČSGA osvědčila. Příští rok se určitě bude chtít zapojit řada dalších předních týmů a bude potřeba přistoupit k menším organizačním změnám. Naše týmy mužů a žen dosáhly pro GCB historického výsledku – po senzačních stříbrech na MR klubů v jamkovce (muži před 2 a ženy před 3 lety) – se staly mistry republiky klubů ve hře na rány jak v kategorii seniorů, tak seniorek.

Ještě jednou velký dík všem hráčům a hráčkám, kteří se zasloužili o získání prvních seniorských titulů mistra republiky pro GC Brno. My senioři GCB hrajeme golf hlavně pro radost, setkání s přáteli, pro zdraví a snažíme si to užívat. Pokud se nám podaří k tomu ještě něco vyhrát, je to bonus navíc.

Jak řekl jeden nejmenovaný člen našeho týmu: „V životě jsem hodně sportoval, ale nevěřil jsem, že ve svém pokročilém věku ještě něco vyhraju!"
S ostatními se můžeme podělit o náš nový model přípravy, který, zdá se, nás výsledkově posunuje dále dopředu a stmeluje jádro družstva. V nejmenovaném malebném místě poblíž Brna máme většinou před důležitou akcí pod patronací Ládi Novotného malé soustředění (Laďa je mimochodem skvělý kuchař, naopak někteří členové mají vstup do kuchyně zakázán), je zde výborné relaxační zázemí a chemicky (nejen díky vínu) se zde jádro družstva „doladí". Zdá se, že to začíná fungovat.

Milan Bučík, kapitán seniorské reprezentace GCB

Konečné výsledky seniorů a seniorek
Senioři
1.GC Brno 496 ran
2. GC Praha 499
3. GC Poděbrady 500
4. GC Hradec Králové 510
5.GC Lipiny 514
6. PGC Ostrava 521
7. GC Austerlitz 531
8. GC Ropice atd. 545

Seniorky
1.GC Brno 255
2.GC Austerlitz 265
3.SGCC Kořenec 285

Kompletní výsledky zde

Na přiložených fotografiích je vítězné družstvo mužů (zleva Libor Jedlička, Vladimír Novotný, Jiří Štefl a Dan Lípa).
Na další fotografii je uprostřed vítězné družstvo žen – zleva Stanislava Stejskalová a Jana Kovářová.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...