Spilkova-LetČeská profesionálka Klára Spilková má za sebou šestý turnaj sezony. ISPS HANDA LADIES EUROPEAN MASTERS se hrál od 2. do 5. července 2015. Na hřišti Buckinghamshire Golf Club zahrála ve čtyřech kolech 70 (-2), 76 (+4), 73 (+1) a 75 (+3) ran. S celkovým výsledkem +6 obsadila dělené 57. místo.

Spilková vstoupila do turnaje velmi slušně. Ve druhém kole si trošku pohoršila, ale přesto výsledek +2 stačil na průchod cutem, který se ustálil právě na hranici +2. „První kolo v Anglii bylo velice solidní a vyrovnané. Sice mne trošku zlobily drajvy, ale i tak jsem to ustála a přinesla dobrý výsledek," komentovala první kolo Klára. „Druhé kolo bylo rozhodně náročnější. První devítku jsem hrála dobrý golf, na druhé jsem začala ztrácet cit na přihrávky. Ještě na 14. jamce jsem zahrála chip-in ze třiceti metrů, ten byl parádní. Rozhodující však byla 16. jamka. Po drajvu jsem ležela solidně na ferveji, druhou ránu jsem však dala vedle greenu a musela chippovat z nepříjemné pozice, poté následovaly ještě čtyři paty. Bohužel i to se profíkovi občas přihodí, ale není třeba si s tím lámat hlavu, je třeba jít dál. I přes nevydařené kolo jsem prošla cutem a z toho mám radost."

„Poslední dvě kola v Anglii pro mě byla poměrně náročná. Bylo těžké najít ten správný rytmus a udržet si ho. Celý týden jsem měla problém s timingem, a proto mi rány lítaly jak vpravo, tak vlevo. Toto hřiště v Anglii mám velice ráda a věřím, že se příští rok vrátím v plné síle," uvedla Spilková a dodala, „nyní mám dva týdny volno. Budu cvičit, trénovat, hrát přípravná kola na Dýšinu a také pojedu na dovolenou."

Sedmý turnaj sezony je na programu od 24. do 27. července – Aberdeen Asset Management Ladies Scottish Open na hřišti Dundonald Links – Troon.

Text a foto: Monika Dvořáková, Klaraspilkova.eu


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...