EGTCObrovský smutek, to je pocit, který v prvním okamžiku převládal v českých hráčkách Haně Ryškové, Kristýně Frýdlové, Sáře Kouskové, Kláře Kaminské, Janě Melichové a Tereze Melecké poté, co ztratily vyrovnané utkání o bronz na ME družstev na Kaskádě. Jejich soupeřkami byly Rakušanky a štěstí se tentokrát přiklonilo na stranu našeho jižního souseda. Ve finále Španělky zvítězily nad Italkami těsně 4/3, přestože prohrály obě dopolední čtyřhry.

Sobota 11. července
Dopolední čtyřhry proti Rakousku měly velmi podobný scénář jako o den dřive s Italkami. Neporažená a neporazitelná dvojice Hana Ryšková a Klára Kaminská vedla od začátku až do 17. jamky, na níž vyhrála 3/1. Druhá česká dvojice Sára Kousková a Kristýna Frýdlová bojovala, dřela, radovala se i vztekala, aby nakonec prohrála úplně poslední 18. jamku a s ní i celý zápas. Čtyřhry skončily remízou 1:1 a o konečném výsledku utkání o třetí místo příliš nenapověděly.

V odpoledních singlech jako první prohrála Tereza Melecká 4/3 na 15. jamce, o jamku dál své soupeřce podlehla i Sára Kousková. Klára Kaminská dokončila své galapředstavení další výhrou! Ve svém zápase vedla i Hanka Ryšková, jenže o všem rozhodla Kristýna Frýdlová. Po 15 jamkách vedla o dvě a vše vypadalo pro český tým skvěle. Její soupeřka však vyhrála 16. a 17. jamku a rázem bylo všechno jinak. Obě hráčky parem půlily nebezpečnou 18. jamku a pokračovaly dál. Hned na první jamce play-off Emma Spitz proměnila těžký nahrávaný třímetrový putt do paru, což se Kristýně ze zhruba stejné vzdálenosti nepodařilo. Bylo rozhodnuto.

Bronzové medaile získaly Rakušanky, Češky se musely smířit s nepopulárním čtvrtým místem. S odstupem času si však stejně jako my uvědomí, jak mimořádný úspěch pro český golf na Kaskádě vybojovaly. A hlavně – ukázaly cestu svým následovnicím.

Španělsko-italské finále bylo stejně dramatické jako utkání o třetí místo. Španělky ztratily obě dopolední čtyřhry a vypadalo to s nimi bledě. Jenže odpoledne Španělsko dokázalo vyhrát čtyři z pěti singlů a získat zlato. Italky padly, ale v jednom zápase až na 19. jamce, takže ze hřiště právem odcházely se vztyčenou hlavou.

ME družstev dorostenek, se odehrálo na Kaskádě od 7. do 11. července za účasti 20 šestičlenných družstev hráček do 18 let. Titul ze Skalice obhajovaly hráčky Francie, druhé vloni na Slovensku skončily Italky a třetí Švédky. Dalšími účastníky letošního šampionátu byly týmy z Anglie, Belgie, Dánska, Finska, Irska, Německa, Nizozemska, Norska, Polska, Rakouska, Ruska, Skotska, Slovenska, Slovinska, Španělska, Švýcarska a pochopitelně České republiky.

Kompletní zpravodajství a fotogalerie ze serveru cgf.cz ZDE


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...