SpilkovaTenerifeKlára Spilková se účastnila svého jedenáctého turnaje LET této sezóny na Kanárských ostrovech. Tenerife Open de Espaňa Femenino se hrál na golfovém hřišti Golf Las Américas, na ostrově Tenerife, od 20. do 23. září 2012. První kolo Spilková zahrála výsledek 76 ran (+4). V druhém kole si polepšila na 71 ran (-1). Celkem se skóre +3 a děleným 64. místem bohužel skončila o ránu za hranicí cutu, a to ji posílá zpět domů.

Spilková hrála první i druhé kolo ve flightu s Francouzskou Valentinou Derrey a Rakušankou Stefanii Milch. První den došla s výsledkem jednoho double bogey, tří bogey a jednoho birdie. Celkem 76 ran (+4) a průběžná 100. pozice. Zapsané double bogey na jamce č. 3, přišlo po delší druhé ráně do greenu. Míč skončil pod květinovými keříky v hustém trsu traviny. Z těžké pozice se Spilkové podařilo míč vyhrát do protilehlého bunkeru a poté až na green. Jediné birdie zahrála toho dne na jamce č. 17, kdy zabodovala krásným chipem do jamky. Svou hru Spilková okomentovala slovy: „Dnes jsem se necítila úplně dobře, bohužel se na mě podepsala místní klimatizace. A horko během dne, mi nijak nepřidalo. Věřím, že zítra to bude lepší, protože jdu hned z rána. Jinak je hřiště velmi pěkně připravené a moc se mi líbí."

Do druhé kola se Klára Spilková pustila s bojovnou náladou a i přesto, že její zdravotní stav se nezlepšil, bojovala do poslední jamky. Do klubovny dorazila se zápisem tří bogey a čtyř birdie, celkem 71 ran (-1). První devítku prošla s dvěma zaváháními v podobě dvou bogey. Za to na druhé devítce velmi pěkně trefovala rány do greenu, a tak si připravila několik dobrých pozic na skórování. „I přesto, že můj zdravotní stav se po včerejšku příliš nezlepšil, zahrála jsem lepší kolo než včera. Trefovala jsem přesnější rány do greenu a připravila si tak víc šancí na zahrání birdie. Mám dobrý pocit, jak jsem dnes hrála, ale na cut to bohužel po včerejším skóre stačit nebude." řekla po dnešním kole Spilková.

V neděli se Klára Spilková vrací po třech týdnech domů. Čeká ji týden volna a pak další turnaj LET – LACOSTA LADIES OPEN DE FRANCE. Turnaj se hraje od 4. do 7. října 2012 na hřišti Chantaco Golf Club, v Saint Jean de Luz.

Text a foto: Monika Dvořáková, klaraspilkova.eu


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...