MatusZahajovací turnaj Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2012 na Kunětické Hoře přinesl velice dramatický závěr. Ačkoli se finálový den Golf Prague Open vyvíjel celkem jednoznačně ve prospěch Stanislava Matuše, který vedl po dvou kolech s náskokem tří ran, tak se definitivně rozhodlo až na poslední jamce.

Stanislav Matuš v průběhu závěrečného kola navýšil po první devítce svůj náskok před Ondřejem Lieserem na čtyři rány. Lieser totiž na sedmičce zapisoval double bogey a Filip Mrůzek na čtyřce bogey. Matuš měl nakročeno k pohodovému vítězství, ale bylo to jen zdání. Po šestnácti jamkách se Matuš dostal na skóre -11 a jeho konkurenti na -8, když se Filip Mrůzek blýskl právě na pětiparové jamce číslo 16 eaglem. Druhou ranou se dostal ke greenu a eagle si vysloužil za dokonale přesný chip in. Zápletku do vývoje boje o vítězství vnesla sedmnáctka s parem 3. Matušova první rána skončila ve vodě, takže na green hrál až třetí úder. Dva paty pak znamenaly double bogey a ztenčení jeho náskoku na jedinou ránu.

Drama dostoupilo vrcholu na osmnáctce. Mrůzkovi nevyšel drajv, který se k jeho smůle zastavil pod hranou bankru, načež musel míč vyhrávat na fervej. Lieser druhou ranou přehrál green a Matuš poslal svůj úder do greenu na metr a půl k jamce. Mrůzek dohrál do bogey, Lieser do paru a Matušovi pak dva paty stačily k jistotě třetího titulu na Pilsner Urquell Czech PGA Tour. Ke dvěma z loňského roku na Tálích a v Karlových Varech přidal první letošní.
„Hrálo se mi velice dobře. A to i proto, že hřiště na Kunětické Hoře výborně znám a mám ho rád. Navíc jsem přijel rozehraný z turnajů v Maroku. Nejvíce jsem byl spokojený s patováním. Na poslední kolo se sice greeny zrychlily, ale po pár jamkách jsem se adaptoval a bylo to v pořádku. Možná to pro někoho po devítce vypadalo, že budu mít klidnou cestu k titulu, ale kluci hráli výborně a musel jsem se až do úplného závěru mít na pozoru,“ okomentoval svůj triumf Matuš, který za premiérové vítězství získal prémii 85 tisíc korun.

PILSNER URQUELL CZECH PGA TOUR 2012
GOLF PRAGUE OPEN 2012 BY MP SHOT ČR, KUNĚTICKÁ HORA

Konečné pořadí
1 Stanislav MATUŠ -9 68 + 68 + 71
2 Ondřej LIESER -8 73 + 66 + 69
3 Filip MRŮZEK -7 68 + 72 + 69
4 Marek NOVÝ -3 72 + 73 + 68
5 Petr NIČ -1 78 + 69 + 68
Peter ŠVAJLEN 73 + 74 + 68
Rudolf NECHANICKÝ jun. 70 + 73 + 72
8 Stephane LOVEY (SUI) +1 70 + 74 + 73

DALŠÍ TURNAJ
27.–29. 5. 2012 Ramlösa Czech PGA Media Trophy, Beroun

Zdroj: Freedrive, foto: PGA Czech - Martin Malý


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...