Golf aktuálně Ondřej Lieser: Hloupé double bogey mě štve

Stejně jako vloni, také letos dokázal Ondřel Lieser projít na Kunětické Hoře cutem, nicméně podle vlastních slov cítil, že jeho umístění po druhém kole mohlo být ještě lepší.

Jak to dneska šlo, Ondro?
Jsem ještě plný dojmů z šestnáctky, kde jsem bohužel zahrál naprosto hloupé double-bogey. Strašně mě to štve, protože jinak jsem hrál velmi dobře. Zase mi tam dnes, stejně jako včera, padaly dlouhé paty.

Popiš prosím tu situaci na šestnáctce.
Vytáhl jsem drajvr, ze kterého jsem měl celou dobu strach, a zahrál skvělou ránu. Takže jsem si říkal, že to je jasná birdie šance – stačilo pouze trefit green. Druhou ránu jsem poslal do levého bankru, ale i tam to bylo vše v pořádku. Hrál jsem přesně z té samé pozice už mnohokrát – a byl jsem přesvědčen, že to bude bez problémů. Ale potom...vůbec nevím, co se tam stalo. Najednou jakoby hůl nechtěla vyhodit míč z bankru... Ven jsem se dostal až na třetí ránu. Takže úplně zbytečné double-bogey.

Pamatuješ, kdy jsi naposledy zahrál v bankru dvě rány?
Nevím, to si opravdu nepamatuju. Považuju se za velmi dobrého hráče z bankrů, a proto mě ta situace tak překvapila. Na tu ránu jsem si prostě věřil. Skutečně nevím, co se to stalo.

Vzápětí jsi měl dobrou šanci na birdie na sedmnáctce...
Ano – dvoumetrový pat do birdie, který jsem zahrál přesně tak, jak jsem chtěl. Už jsem si myslel, že spadne do jamky, ale těsně před ní trochu ucuknul doprava, takže z toho byl pouze par.

Také na 18. jamce jsi mohl ještě skóre vylepšit...
Pin pozice na poslední jamce nebyla jednoduchá, ale znám ji dobře. Bohužel jsem ten dvou a půlmetrový pat nepřečetl správně, takže zase jen par...

Celkově spokojenost?
No, mrzí mě ty chyby. Bylo to mnohem lepší kolo než včera, o to víc mě mrzí to skóre. Mohlo to být mnohem lepší. Chtěl jsem bojovat o top 10.

Nicméně cut jsi udělal, což je první krok. S čím půjdeš do finálových kol?
Ano – cutem jsem prošel, ale mohlo to být opravdu mnohem lepší. Loni mi to ve finále moc nevyšlo, tak bych to chtěl letos napravit. Ztráta na vedoucí hráče stále není propastná – šest, sedm ran. Jsme v polovině turnaje, takže se budu snažit o to, dostat se co nejvýš.

Zdroj: Text: TZ, Golf Media


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...