Golf aktuálně Evropský tým má asistentky

Kapitánka evropského solheimcupového týmu Catriona Matthew oznámila jména svých asistentek, jimiž jmenovala Suzann Pettersen a Kathryn Imrie. Tento triumvirát povede Evropu příští rok do boje proti Američankám v Gleneagles Hotel ve skotském Perthshire.

Obě přinesou do týmu spoustu zkušeností, ale i obrovské zaujetí. Pettersen se jako hráčka objevila v týmu osmkrát a vybojovala celkem 19 bodů, sedmatřicetiletá rodačka z Osla už v této roli působila během posledního měření sil v Des Moines Golf and Country Club, neboť se kvůli zranění musela vzdát aktivní hráčské role. Na svém kontě má 21 titulů včetně dvou majorů, na světovém žebříčku se vyšplhala dvakrát na druhou pozici. „Je to pro mě velká čest, Solheim Cup patří k největším událostem v mé kariéře. Mít možnost pomoci týmu k zisku trofeje pro mě hodně znamená," uvedla Norka, jež na podzim očekává narození svého prvního potomka.

Imre se v týmu objevila v roce 1996, kdy na konto svého týmu přidala 1,5 bodu. Zvítězila ve four-ballu po boku Anniky Sörenstam a ve foursomu s Liselote Neumann. Jamie Farr Toledo Classic z kalendáře LPGA, v dalších sedmi solheimcupových kláních pomáhala Catrin Nilsmark, Helen Alfredsson, Alison Nicholas, Liselotte Neumann, Carin Koch a Annice Sörenstam. „Jsem nadšená a poctěná, podpořím tým, jak nejlépe to dovedu."

Šestnáctý díl Solheim Cupu se odehraje od 9. do 15. září 2019, trofej obhajují hráčky Spojených států.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...