ZalAmerický golfista Will Zalatoris sice zatím čeká na svůj vavřín z PGA Tour, přesto už můžeme tvrdit, že z komety přerost ve stálici čeřící hladiny vyšších příček výsledkových listin. A to jej určitě opravňuje k udělení několika zajímavých rad.

Pětadvacetiletý rodák z kalifornského San Francisca si posvítil na jeden tradovaný mýtus, a sice na tvrzení, že při počáteční fázi odtažení hole máte vedoucí paži držet rovně napnutou. Je snadné zjistit, odkud ono tvrzení pramení. Podívejte se na většinu špičkových hráčů a spatříte, že přední paže vypadá při odtahování zcela rovná. Problém je ten, že čím více usilujete o dokonalé propnutí paže, tím negativněji ovlivníte švih.

PEVNÉ PAŽE
Jakmile se vědomě rozhodnete držet přední paži zcela napnutou, povede to k nežádoucí tenzi, hůl víc sevřete a stejně tak zatnete paže. Tím se „zaseknou" i zápěstí, takže veškeré pohyby ztratí plynulost a lehkost, což nežádoucím způsobem naruší celý švih.

MĚKKÉ RUCE
Klíčovým prvkem je síla úchopu. Zaujměte postoj a cvičně kývněte pomocí zápěstí tak, že vertikálně pohnete holí nahoru a dolů, čímž ruce i zápěstí uvolníte. Úchop tím rázem bude měkčí.

POHODLNÉ „NATAŽENÍ"
Měkký úchop vás následně vede v nápřahu, kdy docílíte zcela přirozeného oblouku a zároveň dokážete zcela pohodlně napnout paži, což vám dá potřebnou šířku nápřahu, aniž byste cítili jakéhokoli nežádoucí napětí.

Zažijte si tento postup a klidně si z něho vytvořte předúderovou rutinu. Kdykoliv tak budete čelit obtížné ráně nebo budete hůl svírat příliš pevně, tento krok vám pomůže odbourat napětí a zahrát lehce a plynule. Vyjma patru můžete tyto kroky využít při hře všemi holemi.

Foto: FootJoy


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...