jota

Lewis skolaDnešní golfisté nic neponechávají náhodě. Jejich tělo pracuje jako perfektně připravený stroj, který umí náležitě využít. Hnacím motorem švihu je střed těla. Umíte-li jej správně využít, dokážete atakovat i třísetyardovou hranici, třebaže se nepyšníte učebnicovým švihem. Tom Lewis vám poradí, jak sladit pohyb rukou, paží i hole v reakci na trup, abyste dosáhli potřebné délky, aniž byste ztratili přesnost.

1. Jako pružina
Všimněte si, jak mám paže natažené a jak se horní část trupu vytáčí do nápřahu. Páteř se přitom nevychyluje a osa zůstává stále nad míčem. Takto vznikající pnutí mezi horní a dolní částí těla, podobné jako při napínání pružiny, generuje energii a podporuje rychlost rotace trupu.
Zrychlení míči při zásahu udělím postupným zapojováním paží do úderu. Dobře se podívejte, v jaké pozici je šaft hole v momentě, kdy ji spouštím dolů (výřez). V tom chybuje drtivá většina amatérů, když hůl nechají spadnout. Tím se však připraví o podstatnou část energie, která je pro dosažení potřebné délky nezbytná.

2. Přenos váhy
Podívejte se, jak mám tělo zeširoka otevřené, jakmile se střed těla (sledujte můj pupík) postupně otáčí směrem na zvolený cíl. Váha se přenáší na přední nohu, hlava však stále zůstává za míčem. Opět jasný důkaz toho, jak se tělo otáčí při švihu kolem osy.

3. Příkladný finiš
Celý pohyb musí být plynulý, a to od začátku do konce. Nesnažte se trhavě zrychlovat. Jen málokterý amatér dokáže vyvinout stejnou rotační rychlost jako špičkový profesionál, spoléhejte proto pouze na své vlastní tempo. Jestliže budete při úderu nadměrně zapojovat paže, aniž by s tím korespondovala práce boků, ztratíte přesnost, a v důsledku toho i délku.
Známkou plynule provedeného pohybu, při kterém na sebe jednotlivé fáze navazují, je dokonalý finiš. V závěrečné fázi by vaše tělo mělo mířit vlevo od cíle. Ideální je, pokud v této pozici dokážete po úderu ještě krátce setrvat.

Foto: PING Golf


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...