Golfiq
ABF-interior

Stacy LewisPostavou nevelká Stacy Lewis nepatří k nejdelším hráčkám na LPGA Tour, řadí se ovšem k nejkonzistentnějším. Nejspíš i proto vyšplhala až na post světové jedničky. Významnou roli v tom sehrává úspěšnost na greenech a v jejich okolí, kdy si dokáže připravit výhodnou pozici pro úspěšné skóre. Dvojnásobná vítězka majoru má po ruce pár cenných rad i pro vás.

1. Únik z bankru
Jen málokterá rána nahání amatérským hráčům větší strach než úder z bankru poblíž greenu. Přitom se stačí držet několika doporučení. Vše si maximálně zjednodušte, nerozptylujte se přemírou instrukcí. Zaujměte co nejpohodlnější postoj a soustřeďte se pouze na to, abyste se při švihu dostali holí pod míč.
Fyzikální zákony hrají ve váš prospěch – podstata spočívá v tom, že těžiště hlavy hole se dostane pod těžiště míče. Samozřejmě lze popisovat odlišnosti mechaniky při hře vysokých ran či udělení zpětné rotace, ale absolutní základ jsem zmínila výše, proto se jej držte.
Další základní klíče zní – otevřený postoj, otevřená líc hole, švihnout zvenku dovnitř, udeřit místo zhruba 5 centimetrů za míčkem, hůl pořádně protáhnout. Víc myšlenek si nepřipouštějte, jinak budete mít v hlavě zmatek a výsledkem bude křečovitá rána, při níž celý pohyb zbrzdíte, takže vás nejspíš čeká další rána z písku. A to je to poslední, co byste v této situaci chtěli.

2. Nadýchaný chip
Představte si, jak na někoho jemně házíte vajíčko, takový by měl být chip, po kterém míček měkce dopadne na green. Stačí provést pár úprav v postoji, který je užší, a normálně švihnout.
Míček si umístěte trochu dopředu, hůl nasměrujte kolmo k cíli. Ramena i boky držte rovněž kolmo na cíl, pomocí levého chodidla otevřete postoj, takže linie chodidel míří vlevo od cíle. Úderovou plochu však neotevírejte, zajistí vám to dobrý kontakt hole s míčkem. Proveďte normální nápřah, zalomte zápěstí a veďte hůl podél linie chodidel.

3. Ošidný pat
Pat, při kterém míček skončí nad jamkou, patří k největším výzvám, zvlášť pokud se jeho dráha stáčí. Existuje řada rad a doporučení. Někdo radí odehrát ránu špičkou patru, avšak v tom případě hrozí, že otevřete líc. Jiný doporučuje zkrátit úchop, s tím se ale změní postoj i vnímání úderu. Mám pro vás dvě rady.
Ta první zní držet patr lehce, až máte pocit, že vám vypadne. Druhá rada spočívá ve zpomaleném pohybu, musíte vnímat pomalé odtažení patru i pomalé protažení úderu v závislosti na délce patu.
Stejně důležitá je i linie patu. Přečtěte ji pozorně a poté si zvolte bod, na který budete mířit. Jakmile přistoupíte k míčku, prvně namiřte líc patru ve směru zvolené linie a až poté srovnejte tělo. Pak už se soustřeďte jen na lehký úchop a pomalý pohyb.
Významnou roli při patování hraje sebevědomí. A to nezískáte jinak než poctivým tréninkem.

Foto: Globe Media/Reuters


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Úleva od psychického překážení

Hráčův míč leží jen několik centimetrů vedle spinkleru. Sprinkler mu ale nepřekáží ani v postoji ani ve švihu, pouze ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...