Shane LowryČtyřicetimetrová rána z bankru patří v golfu k nejobtížnějším úderům. Dokonce i jako profík, který si golfem vydělává, se spokojím s tím, když míček skončí pět metrů od jamky. Prozradím vám, jak na to jdu. Mám zažité, že uvedenou ránu hraju lob wedží a plným švihem. Amatérským golfistům bych však doporučil, pokud to hrana bankru dovolí, vzít si pitching wedge a otevřít úderovou plochu. Zasáhnete-li písek kousek za míčkem, docílíte ideální kombinace délky letu vzduchem a kutálení míčku po dopadu, aniž byste potřebovali plný švih. Čím delší nápřah totiž provedete, o to větší pravděpodobnost, že hůl nepřivedete k míčku správně.

Při úderu potřebujete využít bounce hole, abyste při jejím průchodu pískem udrželi potřebnou rychlost. Hůl nastavte kolmo vzhledem k míči, ovšem ruce držte za míčkem, aby se hůl nezabořila do písku. Levé zápěstí je proto trochu ohnuté vzhůru.

Hráči mívají tendenci odehrát úder podobně jako klasickou ránu železem ve snaze docílit potřebné délky. Z toho důvodu naklánějí šaft dopředu. Pokud tak ovšem učiníte, naberete příliš mnoho písku a zkrátíte se na metrech. Takovým nastavením navíc redukujete loft, takže riskujete, že nepřekonáte hranu bankru. Jak už jsem uvedl prve, ruce jsou za míčkem a šaft stojí kolmo.

Pak už jen musíte věřit svému švihu, zahrát sebevědomý úder, při kterém zasáhnete písek zhruba pět centimetrů za míčkem.

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...