Fowler wedgeV čem spočívá jeden z největších rozdílů mezi amatérskými a profesionálními golfisty? Profesionálové to samozřejmě umí pořádně napálit z týčka, zatímco většina amatérů se nedostane k 300metrové hranici, ale skutečný rozdíl je ve schopnosti kontrolovat délky ran hrané jednotlivými holemi, zvláště pak wedžemi.

Na hřišti často čelíme situacím, kdy potřebujeme zahrát velmi přesně, jinak bychom skončili ve vodě či v písku, mimo green nebo na něm, avšak daleko od vlajky, takže nás bude čekat těžký pat nebo čip. Právě proto je podstatné mít pod kontrolou svou krátkou hru, včetně přihrávek na green. Jak ji vypilovat?

Klíč, jak jinak, spočívá v poctivém tréninku. Budete-li mít někdy možnost sledovat trénink předních profesionálů, dívejte se pozorně, kolik prostoru přihrávkám v tréninku věnují. Třeba takový Luke Donald, vyhlášený svou krátkou hrou wedžemi, je názorným příkladem – přihrávkám z různých vzdáleností od greenů věnuje dostatek času i trpělivosti, čímž zlepšuje cit pro tyto údery.
Není nic jednoduššího, než si vzít wedge a trénovat rány nejprve ze vzdálenosti 100 metrů, 90 metrů, 80 metrů atd. Profesionálové tomu vyčlení až polovinu času svého tréninku. A potvrzuje to i Rickie Fowler, který si svoou přesnou přihrávkou na necelý metr a půl k vlajce vydláždil cestu ke svému prvnímu vítězství na PGA Tour. I s jeho přispěním si uveďme tři cesty vedoucí k lepší kontrole vzdálenosti.

1. Zkraťte úchop
Uchopte hůl o něco níž. Umožní vám to hrát plným švihem, přičemž díky kratšímu poloměru švihu doletí míč na kratší vzdálenost.

2. Zkraťte nápřah
Zkraťte nápřah. Řada trenérů doporučuje představit si ciferník hodin a pažemi se dostat do pozice, kdy ručička míří na devátou, desátou či jedenáctou hodinu – v závislosti se na tom se bude měnit i délka vašich ran.

3. Zpomalte
Zpomalte tempo, při pomalejším švihu míč obvykle nepoletí tak daleko.

Záleží na vás, který ze způsobů si nejlépe osvojíte a který bude ve vašem případě nejúčinnější. Využívat můžete i kombinaci všech tří doporučení. Kontrola vzdálenosti je každopádně důležitá, neboť s ní souvisí, kolik šancí na par či birdie si dokážete vytvořit. Je to oblast, na jejímž zdokonalení může pracovat každý hráč. Na vašem skóre se jistě projeví výrazněji než pár přidaných metrů z odpaliště.

Ukázka Fowlerovy přihrávky

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...