zalozeniŘíká se sice, že drajv je pro „show" a patování ve skutečnosti dělá výsledek. Něco na tom je, ale nesjpíš sami víte, že každé takové moudro platí jen částečně. Bez solidního drajvu nebudete mít příležitost minout pat na birdie, spíše budete zachraňovat double bogey.

Jak jsem zmínil výše, naši začínající golfisté vyrůstají částečně pod dozorem trenérů a částečně jako samouci, kteří sem tam dostávají nějaké rady od služebně starších hráčů. Zejména tato skupina bez odborných instrukcí mívá následující postup při drajvu. Nejprve uskuteční cvičný švih. Pak přistoupí blíže k míčku a před skutečným švihem založí či spíše pasivně položí drajvr na trávu odpaliště za míčkem.

Když budete pozorněji sledovat nejlepší hráče světa během přenosů z turnajů, určitě si všimnete, že naprostá většina z nich při skutečném švihu drajvrem nepokládá před odtažením hlavu drajvru na odpaliště za míček. Na krátkou chvilku stabilizují hlavu drajvru ve vzduchu za míčkem přesně ve výši, ve které se má pak vrátit a míček zasáhnout. Tato rutina zvyšuje pravděpodobnost, že během downswingu se hlava hole vrátí při kontaktu s míčkem do polohy, ze které byla odtažena.

Vyzkoušejte to. Pokud jste byli zvyklí si pokládat drajvr za míček, bude vám ta profesionální technika připadat nepřirozená a zpočátku se budete cítit nesví. Určitě při tom zkazíte několik drajvů, ale postupně si na to zvyknete a je pravděpodobné, že to zlepší přesnost i trajektorii vašich drajvů. Předpokládám, že část rekreačních hráčů, která vyzkouší tento „profesionální" způsob založení drajvru za míček si osvojí novou techniku. Někteří se po čase vrátí k mírnému kontaktu s povrchem před odtažením hole. Ale i u těch nastane určitá pozitivní změna. Nebudou už hlavu drajvru tak pasivně pokládat na trávu a tato zkušenost jim prospěje.

Text: Ondřej Kašina, foto: James Lovett/Proof Sports


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...