Spa Hotel Ulrika

Furyk_1Jim Furyk si na PGA Tour „odkroutil“ už 16 sezon a během této doby se jeho průměrné skóre jen zřídka odchýlilo od celkové průměrné hodnoty, jež činí 69,90 ran na kolo. Za vším hledejme konzistenci a snahu vyvarovat se chybám, které tu a tam „nahlodají“ hru každého hráče.

Když míjíte ferveje a gríny
Špatný švih pramení ze špatného základního postavení. Furyk zjistil, že až 90 % jeho chyb – patů, které nejdou do jamky, nebo drajvů, jež skončí v rafu vlevo či vpravo od ferveje – vychází ze špatného zamíření při založení hole. Správně zamířit směrem, kterým míč chcete poslat, se zdá být jednoduché, ale i hráči Furykova kalibru na tom občas musejí zapracovat. Jeden týden je to v pořádku, další týden míčky končí několik yardů mimo, a protože jste nezačali s nápravou, končíte v dalších dnech ještě o notný kus mimo požadovaný směr – problém je na světě.

Jak mířit směrem, kterým chcete míč poslat
Vždycky odehrajte pár cvičných ran tak, že si hůl položíte na zem. Furyk navíc používá i další zaměřovací pomůcky. Je to jediný způsob, jak zjistit, zda míříte správně. Sami to ale nezvládnete, dokonce ani s holemi na zemi, proto si vezměte k ruce pomocníka, který se postaví za vás a zkontroluje, zda jste dokonale vyrovnaní.
Abyste dokázali zaujmout vyrovnaný postoj, zkuste to podobně jako Jim Furyk, který využívá jednoduché cvičení. Lze ho rozfázovat do tří uvedených kroků:

Krok 1
Položte na zem golfovou hůl a vyrovnejte ji ve směru cílové linie, druhou hůl položte přibližně o stopu blíž směrem k linii vašich chodidel (špiček) a ujistěte se, že obě hole jsou rovnoběžné.

Krok 2
Vezměte třetí hůl a umístěte ji nejblíže k chodidlům tak, že jakmile zaujmete postoj, tato hůl leží u prstů vašich chodidel. Většina hráčů při tomto cviku používá pouze první a třetí hůl, ale Furyk má za to, že díky prostřední holi ještě lépe srovnáte všechny vodící linie stejným směrem.

Krok 3
Odstraňte první hůl a na její místo položte míč, poté zaujměte postoj, špičky chodidel srovnejte rovnoběžně s třetí holí a druhou hůl použijte jako vodítko pro správné vyrovnání ramen a boků. Tak bude vaše tělo správně nasměrované a rovnoběžné s cílovou linií.

Nezapomeňte
Když na zem pokládáte první hůl, postavte se za ni a zvolte si přibližně 1,5 m před ní bod ležící na cílové linii. Určitě jste už slyšeli něco o tom, že volba takového bodu pomáhá, ale řada hráčů si vybírá místo, které leží příliš blízko míči.

Představa zdi
Ještě na univerzitě se Jim v tréninku dopouštěl jedné velké chyby – na drajvinku odpaloval míče, aniž si zvolil nějaký cíl. Pokud i vy trénujete podobným způsobem, hrozí, že začnete švihat rychleji a míče budete zasahovat tvrději, což vám ale nepřinese vůbec nic dobrého. Proto si vždy představoval, na jakou metu má kterým železem posadit míč (jakousi zeď, za kterou se nesmí dostat), a když se potřeboval dostat za tuto hranici, bral si delší hůl.

Jim Furyk a jeho příprava v tréninku


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...