Mahan zelezaHunter Mahan patří mezi nejlépe odpalující hráče na okruhu, ovšem on sám považuje za silnou část své hry i rány železy. Co je zapotřebí, abyste zasáhli pokaždé green? Podívejme se na tři klíčové body.

1. Odtažení
Pomalu znamená plynule. Pokud se budete držet tohoto hesla, máte z větší části vyhráno. První půlmetr, kdy hůl vedete vzad, je rozhodující pro správné vedení švihu. Co však dělají amatéři? Prudce odtáhnou hůl, případně hned zalomí zápěstí. Abyste pohyb zahájili uvolněně, zkuste si při založení polohlasně odpočítat 3-2-1 a současně s tím pomalu pohybujte zády, hrudníkem, rameny, pažemi a hlavou hole. Pokud jste vše provedli správně, paže a hlava hole dosáhnou vrcholu nápřahu ve stejný moment.

2. Spouštění hole
Udržujte konstantní výšku postoje, tak by mohla znít základní rada. Profesionálové v takovém případě hovoří o „udržení úhlů" při spouštění hole. Znamená to, že musíte držet trup ve stejné výšce, protože jakmile se snížíte či vzpřímíte, zmaříte možnost zasáhnout míč ideálně. Při spouštění hole mějte na paměti dvě skutečnosti. Před zásahem udržujte kolena pokrčená ve stejné výši, nepropínejte je, ani je víc neohýbejte, a chodidla pevně tlačte do země. Dále se ujistěte, že hrudník je v okamžiku zásahu ve stejné pozici jako při vrcholu nápřahu. Pakliže jej při spouštění hole zvedáte, v založení stojíte příliš blízko u míče. A naopak při snížení hrudníku jste v založení stáli moc daleko o míče.

3. Závěrečná fáze
Rozhodující je rovnováha. Závěrečná fáze je švihu je víc než prosté dokončení pohybu, odráží totiž jeho celkovou kvalitu. Jste rozhození a nedokážete setrvat na místě? V tom případě šviháte špatně. Vyvážený závěr a setrvání v konečné fázi po odehrání míče naopak indikuje vyvážený pohyb. Jak prosté! Pokud se ve finiši coby praváci skláníte doleva a bojujete s tím, abyste setrvali ve vzpřímené pozici, ztrácíte během švihu rytmus i tempo.

Foto: Globe Media/Action Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...