OgJsou dny, kdy se vám na hřišti daří vše, nač sáhnete, ale jsou i takové, kdy máte do top formy daleko. V takových chvílích jste vděční za každou ušetřenou ránu, snad vám proto budou vhod rady někdejšího šampiona US Open Geoffa Ogilvyho.

Jestliže se vám zrovna nedaří podle představ, to nejhorší, co byste měli zkoušet, je hrát perfektní rány, které tak často obdivujete u profesionálů. Podobné údery si nechte na lepší dny. Pokud jste vstali „levou nohou", soustřeďte se pouze na to, abyste míček dostali do jamky. Nemusíte totiž hrát své nejlepší rány, přesto můžete zapisovat solidní výsledek. Co tedy dělat, aby se vaše sebevědomí vrátilo? Dám vám pár tipů, které používám pro zlepšení krátké hry.

1. NECHTE MÍČ ROLOVAT
Jestliže se můžete opřít o solidní krátkou hru, můžete s její pomocí napravit spoustu nepovedených drajvů nebo pokažených přihrávek. Dveře k úspěšným čipům se vám otevřou, pokud necháte míč co nejdříve rolovat. Důležitou roli tu hraje pozice míčku. Pokud je zabořený hluboko v trávě, použijte hůl s větším loftem, jestliže leží na rovném povrchu, volte hůl s menším loftem.
Nepokoušejte se míči udělit rotaci, čím méně jí bude, tím snáze bude rolovat. Pokud míče trefujete špatně, vyvarujte se toho, abyste si ho umístili v postoji dozadu. Příčinou slabého zásahu je příliš příkrý úhel, pod kterým vedete hůl dolů, v důsledku toho zasáhnete zem ještě předtím, než odehrajete míč. Když si ho pak v postoji posunete dozadu, úhel zásahu bude ještě strmější.
Rada na závěr: Pokud jste zahráli do rafu, rozhodně volte hůl s větším loftem.

2. MYSLETE NA DRAW
Spousta amatérských golfistů při čipování míří vlevo a pokouší se vzít míč šikmo. Jde ovšem o špatný postup. Švihový pohyb při čipu je jakýsi miniaturní plný švih, mělo by to být takové menší draw. Proveďte několik cvičných švihů a soustřeďte se, abyste špičkou wedge mířili vzhůru k obloze, a to jak při nápřahu, tak v závěrečné fázi. Vnímejte, jak pracuje levé zápěstí, jakým způsobem ho musíte při zásahu uvolnit, je to podobné jako při úderech železy nebo dřevy.
Rada na závěr: Při cvičném švihu se ujistěte, že špička hole „sleduje" v nápřahu i ve finiši nebe.

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...