VillePočasí stále ještě poručit neumíme, a tak se hráči musejí vyrovnat s nejrůznějšími situacemi včetně nepřízně počasí. Zvlášť ve větru je třeba důsledně kontrolovat trajektorii ran. Jak na to? S tím vám tentokrát poradí kolumbijský golfista Camilo Villegas, který o sobě po delší odmlce zase dává na PGA Tour trochu vědět.

Silný vítr v kombinaci s obtížným layoutem hřiště často nutí golfisty posílat míče nízko, aby ránu neovlivňovaly poryvy větru, což nezřídka vede k tomu, že míček skončí v místech, kam jste ho rozhodně poslat nechtěli. Třeba vám k tomu pomůže pár užitečných rad i tipů pro trénink od opravdového mistra svého řemesla. Camilo své postřehy shrnul do níže uvedených pěti bodů.

1. Najděte si profíka
Neostýchejte se využít služeb profesionálního trenéra a pod jeho vedením pracujte na golfových základech. Jde sice o radu s obecnou platností a věřte, že se vám tento krok vyplatí.

2. Kratší švih
Trénink zahajte krátkými železy a nejprve provádějte kratší švih, míč zasahujte stejně jako při nácviku přihrávek (chip a pitch). Ujistěte se, že šaft hole držíte v takovém sklonu, v němž jsou ruce při impaktu (zásahu) před míčem.

3. Otáčení trupu
Přidejte otáčení trupu, přesto se stále soustřeďte na správnou pozici šaftu hole tak, aby ruce zůstávaly před míčkem. Díky tomu zavřete líc hole a míček poletí nízko nad zemí.

4. Změna hole
Poté si vezměte střední železo a provádějte tříčtvrteční švih. Soustřeďte se na spouštění hole a na agresivní rotaci trupu při vedení hole směrem dolů.

5. Nejdelší hole
Nakonec zkuste provést stejný švih s dřevem č. 3 a poté s drajvrem. Když hrajete drajvrem, natýčkujte si míček tentokrát trochu níž.

Ideálně byste měli zajít na driving range a celý postup si vyzkoušet. Pokud uvidíte, že míčky posíláte po nízké trajektorii, jděte na hřiště a rány procvičujte. Jakmile pak budete s úderem sžití a budete při hraní těchto ran dostatečně sebevědomí, můžete je uplatnit i v soutěžní hře. Uvedené údery jsou vhodné za silného větru a umožní vám ránu dobře kontrolovat.

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...