FleeMarná sláva, stará pravda praví, že o výsledku se rozhoduje na greenech, a já to mohu jenom potvrdit. Poradím vám proto, jak vyzrát na paty z různých vzdáleností, aby šlo vaše skóre dolů.

1. Krátký pat
Krátké paty jsou o dráze, proto hraje nanejvýš důležitou roli správné míření. Abych držel líc patru kolmo k dráze. Opravdu mi v tom pomáhá, když patr položím na zem ještě předtím, než založím za míč. Zjistil jsem, že se tak lépe soustředím na zamíření a správné nastavení úderové plochy. Pokud je líc mimo linii, nikdy nebudete v proměňování patů dostatečně konzistentní.
I mrknutí při krátkém patu může navíc způsobit fatální pohyb hlavy, kvůli kterému jamku minete. Zkuste proto oko blíže jamce zavřít, abyste potlačili instinkt dívat se za patem, naopak to zlepší koncentraci na zásah. Já jsem tento trik v minulosti s úspěchem používal. Vyberu si místo patnáct centimetrů před míčkem a na něj se snažím zahrát. Soustředím se pouze na tento úkon, všechno ostatní pustím z hlavy.

2. Středně dlouhý pat
Blížíme se k bodu, kdy některé paty proměníme, ale chceme si počínat ještě s větší jistotou. K tomu potřebujete kontrolovat tempo. Amatérům radím patovat jednou rukou, abyste zjistili, která je dominantní, případně se kterou jste jistější. Získáte tím představu, která ruka kontroluje tempo. Jakmile to zjistíte, je to ve vašich rukou.

3. Dlouhý pat
V případě dlouhých patů musí být úder energický. Jedním z nejčastějších mýtů je tvrzení, že patovací úder musí být vždycky pomalý, ale zkuste kontrolovat pomalu se pohybující patr při patování na velkou vzdálenost. Je to divné a zcela nepřirozené. Nastavte tempo patu pohybem i řečí těla. Jděte k patu s jasným postojem, proveďte pár energických cvičných úderů, dejte ale pozor na trhavý pohyb při vedení patru dozadu a vpřed. Počínejte si sebevědomě, myslete pozitivně a pak jděte na věc.

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...