cbxfwyKovová dřeva Exotics CBX neustále hlásí narůstající podíl na PGA Tour a dalších sériích. Nová fervejová dřeva a hybridy sestávají z multimateriálové konstrukce, tvořené horní částí z Beta titanu, ocelových komponent a využití se dočkal i karbonový kompozit. Celek ze tří různých materiálů podporuje pronikavý let míče a nízkou míru boční rotace, což vede k větší přesnosti úderů. Aktuálně jde o jediný hybrid i fervejové dřevo na americkém trhu s titanovou lící.

Těžiště hybridu sedí výš a trochu vpředu. Spodek z karbonových vláken napomáhá vyšší rychlosti míče, rychlostní rampa na dolní části usnadňuje kontakt hole se zemí. Velká úderová plocha přispívá k snazšímu a přesnějšímu zásahu, nerez ocel za zónou zásahu napomáhá větší pružnosti líce v impaktu.
Volit můžete ze šesti verzí loftu (16°, 17°, 18°, 19°, 20° a 22°). Tak širokou škálou se mimochodem nemůže chlubit žádný z výrobců, jehož hybridy nacházejí uplatnění na profesionálních okruzích.

cbxhybridPozitivní reference se vztahují také na fervejová dřeva, jež dle nezávislých testů vykázala nárůst délky v průměru o 16 yardů. K tomu sbírají kladné body za kontrolu. Hnacím motorem lepších výkonů je opět konstrukce složená z několika materiálů a usazení těžiště včetně tvaru hlavy, což se promítá v úhlu odpalu a nízké rotaci. Expresivně to lze vyjádřit slovy – zabiják spinu.
I v tomto případě se setkáte s novou rychlostní rampou na spodku, zkonstruované na základě někdejších „zvlněných listů" označovaných jako SlipStream, které známe z modelu CB PRO. Smyslem je minimalizovat styk s povrchem v zájmu zachování co nejvyšší rychlosti. Líc proměnlivé tloušťky podporuje toleranci, pokud míč trefíte s menší přesností.

Výrobce nezanedbal ani estetickou stránku – černá povrchová úprava působí elegantním dojmem, který umocňuje fakt, že na horní části hlavy nenajdeme žádné vodící značky pro snazší vyrovnání.
Fervejová dřeva jsou k dispozici ve čtyřech loftech (13,5°; 15°; 16,5° a 18°) na šaftech řady Project X HZRDUS a Mitsubishi Rayon Kuro Kage Silver Dual Core, bez dalších poplatků v nabídce dále najdete stříbrnou a černou řadu Aldila Rogue, řady Exotics Fujikura Pro, Mitsubishi Rayon Diamana a Mitsubishi Rayon Tensei CK Blue.

Stránky výrobce: www.touredge.com

Foto: výrobce


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...