jensDruhá evropská liga Challenge Tour pokračovala o víkendu turnajem Norwegian Challenge. Ten se stal kořistí Švédů, mezi nejlepšími 4 hráči turnaje byli hned 3 včetně vítězného Jense Fahrbringa. Dobrou zprávou je umístění našeho Stanislava Matuše, který v Norsku zaznamenal zatím nejlepší letošní výsledek na Challenge Tour.

Fahrbring přitom jen tak tak prošel cutem, ale potom v sobotu zahrál rekord hřiště Losby G&CC v Oslu – 62 ran, k němuž mu pomohl i hole-in-one. V dnešní rozhodující rundě pak přidal 66 a s celkovým skóre 269/-19 turnaj a prémii 28 tisíc euro získal pro sebe. Jde o první triumf 29letého Švéda na Challenge Tour, na níž je teprve prvním rokem.

„Ani chvíli jsem tu nepomýšlel na vítězství, sotva jsem prošel cutem, ale posledních 36 jamek jsem hrál v jakési bublině. Bylo to neuvěřitelné. Ale nebyl jsem nervózní, pomohla mi zkušenost z minulého týdne, kdy jsem na turnaji ve Finsku bojoval o prvenství, ale to mi uniklo. Tady jsem hrál uvolněněji. Výhra je fantastická," svěřil se rodák se Stockholmu.

Na děleném druhém místě skončil další Švéd Pontus Widegren společně s Američanem Danielem Imem (oba 272/-16), na 4. místě se umístil další zástupce Tre Kronor Johan Carlsson (273/-15).

Turnaje se zúčastnili i tři Češi. Solidně se dařilo Stanislavu Matušovi, který hrál vyrovnaná kola těsně pod parem (71-70-71-70, celkem 282/-6), a skončil na děleném 37. místě. Získal za něj 1 085 eur. Nedařilo se Marku Novému, kterému těsně unikl cut (71-71, celkem 142/-2). Dvě kola turnaje odehrál ještě amatér Adam Rajmont (81-78, celkem 159/+15).

Kompletní výsledky turnaje zde.

Fahrbring slaví první titul na Challenge Tour (foto: europeantour.com)


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...