Spa Hotel Ulrika
Golf ve světě

Evropské jedničce finále nevyšlo

Po slovenské zastávce se Ladies European Tour přesunula opět na západ, tentokrát do Nizozemí na hřiště Golfclub Broekpolder. V turnaji hraném na tři kola zde dominovala Angličanka Florentyna Parker a po výsledku 207/-9 zvítězila o dvě rány před Krystle Caithness ze Skotska. Pro Britku narozenou v Německu to byl vůbec první titul na okruhu a dala si jím nejkrásnější možný dárek před blížícími se 21. narozeninami. Třetí místo si rozdělily Ashleigh Simon a Virginie Lagoutte-Clement (obě 210/-6).

Výsledky turnaje

Zahraje si v týmovém klání i Davies?

Waleské hřiště Twenty Ten Course v Celtic Manor za necelé čtyři měsíce přivítá rydercupové celky Evropy a Spojených států, už nyní ho ale mohli otestovat někteří z golfistů, kteří na toto prestižní klání více či méně pomýšlejí. V turnaji The Celtic Manor Wales Open, kde ve startovním poli nechyběl ani kapitán evropského výběru Colin Montgomerie, dominoval severoirský bojovník Graeme McDowell (269/-15), jenž za sebou nechal skvěle finišujícího domácího mladíka Rhyse Daviese (272/-12, finálovým výsledkem 62 ran stanovil nový rekord hřiště), třetí místo si odvezl vítěz předchozího turnaje EPGA Luke Donald (274/-10).

Výsledky turnaje

Mladík Fowler tíhu okamžiku nezvládl

Před třemi lety stanul na postu nejlepšího Evropana, jenže od té doby jako když utne. Na nejprestižnější golfové túře světa byl přitom už několikrát blízko vítězství… Dočkal se až v neděli, když zvítězil v turnaji legendárního Jacka Nicklause. Právě Roseovi patřil finiš na Memorial Tournament, kdy setřásl talentovaného mladíka Fowlera (273/-15). Rozdíl mezi oběma borci činil ve finále sedm ran, v konečném účtování pak Rose (270/-18) svého soka přehrál o tři rány.

Výsledky turnaje

Češky na LET neuspěly

První turnaj profesionální kariéry, a hned z toho byl titul. Takovým způsobem zahájila své tažení čtyřiadvacetiletá Španělka Maria Hernandez Muňoz. Na Ladies Slovak Open v Tálích, kam nejvýznamnější dámská túra evropského kontinentu zavítala vůbec poprvé, zahrála osm úderů pod par a také kvůli zaváhaní dalších favoritek si z turnajové dotace ukrojila největší díl – 52 500 euro. O ránu za Španělkou skončila Kristie Smith z Austrálie, třetí příčku vyválčila Laura Davies (282/-6).

Výsledky turnaje

Nováček Davies byl opět blízko, na výhru však stále čeká

Jednadvacet ran pod par. Přesně takový výsledek musel na Madrid Masters uhrát Luke Donald, aby o jedinou ránu přehrál bojovného nováčka Rhyse Daviese a po šesti letech oslavil triumf na evropské PGA. Právě s tímto mladíkem vstupoval Angličan do závěrečné rundy z děleného vedení a nakonec se skutečně rozhodovalo mezi těmito dvěma. Duel se zlomil na 16. jamce, kde si Donald přihrál lehce přes metr k jamce a po úspěšném patu zapisoval eagle, Daviesovi tak už nepomohly ani dva berdíky na 15. a 16. jamce, ztrátu jediné rány na Donalda už smazat nedokázal.

Výsledky turnaje

Sedmý titul pro Zacha Johnsona

Čtyři skvělé rundy (65, 66, 64, 64) předvedl na hřišti Colonial Country Club čtyřiatřicetiletý Zach Johnson a celkovým výsledkem 21 ran pod par (259/-21) stanovil nejnižší skóre v historii turnaje Crowne Plaza Invitational. Johnsonovo vítězné tažení nepřekazila ani bouřka, kvůli které se finále dvakrát přerušovalo. Na poslední jamku vstupoval s náskokem dvou ran a bezpečným parem pečetil svůj sedmý titul z PGA Tour. Spolu s Mickelson zůstává jediným hráčem, který od roku 2007 dokázal v každé sezoně získat alespoň jednu výhru.

Výsledky turnaje

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...