jota
Golf ve světě

Souboj dvou posledních jedniček vyzněl pro Švéda

Skvělý týden zažil na hřišti v Doha čtyřicetiletý Robert Karlsson. Evropská jednička roku 2008, již vloni na čtyři měsíce vyřadily problémy s okem, ani v jednom ze čtyř kol nezahrála hůře než 70 úderů a díky finálovému bezchybnému nástřelu 65 ran si došla pro titul na Qatar Masters. Po 16 měsících se tak Švéd opět radoval z výhry, celkově jubilejní desáté na EPGA Tour.
Na druhé místo se posunul Španěl Alvaro Quiros, který na vítěze ztratil tři rány (276/-12), hned za ním se výsledkem 277/-11 srovnali nejlepší hráč loňské sezony Lee Westwood a Brett Rumford z Austrálie.

Výsledky turnaje

Předplatné Golfu

Mickelson nezářil a čelil kritice

Výsledkem 13 úderů pod par si Ben Crane zajistil výhru na PGA Tour, čímž navázal na své dva předchozí úspěchy z let 2003 a 2005. Zatímco první devítka mu vyšla slušně (-3), na té druhé ztrácel, a nechtě tím nabídl šanci svým pronásledovatelům. Náskok jediné rány si ale nakonec donesl až do cíle, třebaže zejména Marc Leishman a Brandt Snedeker mocně dotahovali a spolu s Michaelem Simem skončili těsně druzí. Za titul z Farmers Insurance Open si z celkové dotace 5,3 miliónů dolarů odkrojil Crane 965 tisíc a ve finančním pořadí série poskočil na průběžné třetí místo.

Výsledky turnaje

Prugh ani Watson na titul nedosáhli

Skvělé výkony byly k vidění v závěrečné rundě Bob Hope Classic. O jeden z nejlepších výsledků se zasloužil i Bill Haas, jehož osm ran pod par (celkově 330/-30) stačilo na vítězství v turnaji. V bezchybném finálovém tažení rozhodl berdíkem na poslední jamce. Sedmadvacetiletý Američan, pro něhož jde o první titul v kariéře na PGA a dočkal se až na 141. pokus, tak navázal na úspěch svého otce Jaye, šampióna z roku 1988.

Výsledky turnaje

Nejlepší Evropanky zamíří i na Slovensko

Celkem 27 akcí v 20 různých zemích čítá kalendář evropské ženské série LET, přičemž hned několikrát zavítá i mimo svou domovskou scénu. Hráčky se nově představí na Novém Zélandu, v Maroku, Číně nebo u našich východních sousedů na Slovensku. Po jednoleté odmlce si pak účastnice túry zahrají v Turecku a ve Skotsku. V porovnání s loňskou sezonou tak přibyly čtyři turnaje a počet hostitelských zemí vzrostl o dvě.

Kalendář turnajů LET pro rok 2010

Abu Dhabi Kaymerovi svědčí

V noci před finálovou rundou mohl Martin Kaymer snít o dalším titulu z Abu Dhabi Golf Championship, ale náskok jediné rány před natěšeným Ianem Poulterem ho určitě v klidu nechat nemohl. Právě tito dva borci předvedli v závěrečné rundě skvělou podívanou, bez ohledu na to, že jim na záda dýchal Rory McIlroy, který nakonec vyválčil třetí místo, dvě rány za vítězem.
Tím se opravdu stal Martin Kaymer, i když ho v průběhu posledního kola na čele několikrát vystřídal Poulter. Rozhodnutí padlo až na poslední jamce, kde Angličanovi nebylo souzeno atakovat birdie, zatímco jeho protivník z dobré pozice skóroval a tato rána pod par jamky mu také vynesla titul.

Výsledky turnaje

Průběžné pořadí Race to Dubai

 

Nejprestižnější dámská profesionální série Ladies European Tour (LET) oznámila spuštění dalšího ženského okruhu, aby tak zvýšila možnosti hráček účastnit se profesionálních soutěží. Vstoupit na ní mohou všechny golfistky, profesionálky i amatérky, starší 18 let, s hendikepem +3 a lepším.

Více informací o LET Access Series

Strana 172 z 173

172

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...