Golf ve světě

Fernandez-Castaňa zastoupil Caňizares, na výhru to ale nestačilo

Ani Pelle Edberg, ani domácí favorit Gonzalo Fernandez-Castaño, z titulu na Iberdrola Open Cala Millor Mallorca se nakonec po rozehrávce radoval Peter Hanson, který hned na první jamce zdolal dalšího ze Španělů Alejandra Cañizarese, když oba protagonisté play-off odehráli finálovou rundu na 66 ran a celkem skončili na šesti úderech pod par. Třetí James Kingston z Jihoafrické republiky zaostal o čtyři rány.

Výsledky turnaje

Australan se konečně našel

Skoro celý loňský rok se hledal, měnil trenéra, ale úspěch se ne a ne dostavit. Teprve v neděli na Valero Texas Open mohl Australan Adam Scott hlásit návrat na vítěznou cestu, když s náskokem jediné rány přehrál v 36jamkovém maratonu druhého Fredrika Jacobsona ze Švédska. Další úder pak ztratila trojice Aaron Baddeley, Ernie Els a Jimi Walker (všichni 276/-12).

Výsledky turnaje

Jméno Tigera Woodse i nadále plní stránky sportovních rubrik. Aktuálně se píše o vážnosti jeho zranění (čtěte také: Woodse trápí zánět šíje, hrát chce ale už začátkem června), hlavně však o možném nástupci Hanka Haneyho v roli Woodsova kouče. Americký Časopis Golf Magazine na svých webových stránkách provedl bleskový průzkum mezi předními profesionálními trenéry golfu. Z něj vyplývá, že Haney švihu světové jedničky neprospěl.

Woods je bez kouče, Haney rezignoval

Woodse trápí zánět šíje, hrát chce už v červnu

Potřebuje světová jednička nového?

Tiger Woods je bez trenéra. Spolupráci se světovou jedničkou po šesti letech ukončil Hank Haney, pod jehož dohledem slavný Američan piloval švih a vyhrál 31 turnajů PGA Tour, z toho šest kategorie major. Celkem má Woods na kontě 71 turnajových prvenství, z toho 14 na majorech. „Informoval jsem ho, že už nejsem jeho trenér. Je to v nejlepším zájmu nás obou. Myslím, že přišel čas na něco nového,“ citovala americká média prohlášení čtyřiapadesátiletého Hynete.

Angličanka čeká další výhry

Třiadvacetiletá Melissa Reid vstupovala do finálového kola Turkish Airlines Ladies Open s dvěma ranami k dobru, a třebaže na závěr zahrála jednu ránu nad par, její náskok na nejbližší pronásledovatelky se neztenčil. Na hřišti National Golf Club v tureckém Beleku zahrála 216/-3 a na turnaji nejvyšší evropské dámské série LET se dočkala prvního vítězství v kariéře. O dvě rány zpět skončily zkušená Iben Tinning z Dánska a Nizozemka Christel Boeljon.

Výsledky turnaje

Profesionální premiéra Mattea Manassera

Spíš než se soupeři sváděl Fredrik Andersson Hed ve finále BMW Italian Open bitvu sám se sebou. Naštěstí pro něho si v průběhu tří předchozích kol vybudoval tak velký náskok, že ho ani nejslabší výkon, kdy zahrál jednu nad par, nepřipravil o zisk premiérového titulu na EPGA. Proměnil až svůj 245. pokus a k vítězství došel výsledkem 16 úderů pod par. Druhý v pořadí Angličan David Horsey ztratil dvě rány. O další dva údery zaostali třetí Belgičan Nicolas Colsartes, Horseyho krajan Chris Wood a Peter Gustafsson ze Švédska.

Výsledky turnaje

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...