Zach OpenTitulek by mohl napovídat, že jsme v kolébce golfu byli svědky opakování dramatu z Chambers Bay, dějiště letošního US Open, kde Jordan Spieth po nečekaném selhání Dustina Johnsona slavil zisk druhého majoru v řadě. I v St. Andrews byl Spieth blízko vítězství. Nakonec však na nejlepší ztratil jedinou ránu, když zaváhal na sedmnácté jamce a jeho skóre „spadlo" na konečných -14. Ovšem ani Dustin Johnson, druhý významný protagonista z Chambers Bay neslavil, hlavní roli tentokrát sehrál jeho jmenovec Zach.

Ten si o rozehrávku řekl výborně zvládnutou finálovou rundou. Podobně jako Australan Marc Leishmen ji šel na šest ran pod par a celkově za minus patnáct. Oba pak v cíli čekali, zda je na poslední jamce dorovná vítěz tohoto podniku z roku 2010, shodou okolností hraného rovněž v St. Andrews. A Louis Osthuizen nezaváhal. Do té doby dvakrát ze tří kol na osmnáctce skóroval a chladnou hlavu zachoval i v závěrečném kole.

Oosthuizen OpenZástupci tří kontinentů se tak sešli v play-off hraném na čtyři jamky v pořadí č. 1, 2, 17 a 18. První zaváhal Leishman, když na úvod zahrál bogey, zatímco Jihoafričan Oosthuzen i Američan Johnson uhráli birdie. A Johnson i nadále tlačil na pilu. Skóroval i na dvojce a ujal se vedení. Těžká sedmnáctka trápila hráče v celém průběhu šampionátu. Vylámali si na ní zuby i aktéři rozehrávky, shodně zapisovali bogey, což mělo fatální následky hlavně pro Australana, jenž se v podstatě dostal mimo hru.

Bitva o titul vrcholila na poslední jamce turnaje. Jihoafričan už podruhé během pondělní rundy musel zahrát birdie, pokud chtěl duel prodloužit. Svůj pat však tentokrát minul, a tak se z druhého majoru v kariéře raduje Zach Johnson, po titulu z Masters se stal majitelem i Claret Jugu, zatímco Oosthuizen ztratil v play-off major už podruhé.

Kompletní výsledky turnaje zde

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...