Open MolinariJordan Spieth svou jízdu k obhajobě titulu z Open nedotáhl, ze stínu závětří nakonec nevystoupili Woods nebo McIlroy, zklamáním skončilo finále pro Schauffeleho i Kisnera, zato Ital Francesco Molinari zúročil formu z posledních dní a po premiérovém titulu na PGA Tour přidal v letošní sezoně také vítězství na majoru. To se dosud žádnému z jeho krajanů nepodařilo.

Vítězné skóre se zastavilo na osmi ranách pod par, což je o jednu méně, než měli na kontě po sobotní rundě Jordan Spieth, Xander Schauffele i Kevin Kisner. Z uvedené trojice logicky většina fanoušků dávala největší šanci úřadujícímu šampionovi, jemuž nevyšel závěr prvního kola, ale ve druhém a hlavně ve třetím kole zavelel k útoku. Finále Spiethovi ovšem krutě nevyšlo, neuhrál ani jediné birdie a s pěti ranami nad par spadl na konečné deváté místo.
Také Schauffele a Kisner končili ten den v plusu (+3) a zbyla na ně druhá příčka, kde je doplnili Rose a McIlroy, od něhož se čekal razantnější útok. Rory navzdory velké snaze nedokázal skóre na kolo v průběhu všech čtyř dní stlačit na více než dvě rány pod par. Třebaže tak vždycky šel do mínusu, svou sbírku o další major neobohatil.

A tak se ze stínu hvězd trpělivě nořil Francesco Molinari, jdoucí ve finále ve společném flightu s Woodsem. I ten byl ve hře o další major, jeho šance nicméně vzaly za své na druhé devítce, takže si z Carnoustie odvezl dělenou šestou příčku. Ital si ve finále počínal bezchybně. K titulu mu pak stačila dvě birdie z druhé devítky, když to poslední přidal symbolicky na osmnáctém greenu. Do neděle přitom na Open čtyřikrát neprošel cutem a jen jednou skončil v top 10, před pěti lety. Nezapomínejme však, že se pětatřicetiletý Molinari veze na vlně úspěchů – na PGA Tour si došel pro první výhru s drtivým náskokem osmi ran, v květnu ovládl vlajkovou loď EPGA Tour a pozvedl nad hlavu trofej ve Wentworthu. Tyto úspěchy nyní zastínil Claret Jug, pohár pro vítěze Open, nejstaršího ze všech majorů.

„Cítím se neuvěřitelně. Je úžasné stát tu s Claret Jugem," uvedl golfista, jehož víkend zastihl v neskutečné formě, vždyť na jednom z nejobtížnějších hřišť světa neudělal za dva dny jedinou chybu. „Věděl jsem, že v posledním období hraju dobře, jenže mé dosavadní výsledky na Open k optimismu nevybízely. Snažil jsem se to pustit z hlavy a soustředit se na každou ránu. Když vidím ta legendární jména na poháru, je to kus historie. Pro mě, pro kluka z Itálie, je to neskutečná cesta! Když vyhraje Ferrari, hned se to objeví na titulních stránkách, doufám, že i já jsem se postaral o zajímavý zápis a že se stanu inspirací pro děti, které Open sledovaly."

Skvělé dělené čtyřiadvacáté místo vybojoval veterán Bernhard Langer, stejného výsledku dosáhl třeba i Phil Mickelson, naopak pro dva nejlepší hráče světa, Dustina Johnsona a Thomase skončil turnaj neúspěchem, končili už po dvou kolech. Podobně dopadli třeba Kaymer, García, Matsuyama nebo poslední vítěz Open z Carnoustie Harrington.

Kompletní výsledky na www.europeantour.com/europeantour/season=2018/tournamentid=2018060/leaderboard/index.html?showLeaderboard=Y#/leaderboard

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...