Hinnerova agtHned dvě Češky, Lucie Hinnerová a Šideri Váňová, se spolu s dalšími 113 adeptkami ucházely o plné členství na nejvyšší dámské evropské profesionální sérii LET. Zatímco prvně jmenovaná prošla čtyřmi koly do závěrečné páté rundy, kde bylo ve hře 30 uvedených karet (Kategorie 8), Váňová skončila pře branami cutu.

Ani neprojití cutem nicméně hráčkám nezamezuje v účasti na turnajích Ladies European Tour. Tyto golfistky spadají do kategorie 12a, s níž získávají limitovaný počet hracích příležitostí. Hráčky umístěné za hranicí T30., což je i případ Lucie Hinnerové, získávají hrací status kategorie 9b. Ten jim umožňuje start v turnajích celé série, ovšem přednostní právo mají logicky hráčky s plnou hrací kartou.

Finálová fáze kvalifikace se uskutečnila v marockém Marakéši, na hřištích Amelkis GC a Samanah CC, kde si skvěle vedla mimo jiné indická amatérka Aditi Ashok. Na svém kontě má už 15 mezinárodních vítězství včetně St. Rule Trophy a Ladies British Amateur Open Stroke Play Championship z letošního roku. V Indii už dvakrát triumfovala mezi profesionálkami, přičemž v roce 2011 se na soutěži Women's Golf Association of India stala ve věku 13 let a 5 měsíců nejmladší šampionkou.

Jako první Indka se představila na Omega Dubai Ladies Masters, kde skončila osmatřicátá. V Marakéši si nyní nejen došla pro jednu z karet na LET, ale celou kvalifikaci dokonce ovládla s náskokem tří ran před druhou Daisy Nielsen z Dánska, třetí skončil Němka Karolin Lampert, jež před finále vedla.

Kompletní výsledky kvalifikace zde

Lucie Hinnerová sice v Marakéši prošla cutem, plnou hracíkartu na LET ale nezískala. Foto: Archiv/Zdeněk Sluka


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...