KoKdyž Lydia Ko doklepla do paru na čtvrté jamce rozehrávky, nejenže si zajistila výhru na CME Group Tour Championship, závěrečném podniku sezony, ale také si za to odnesla nejvyšší výhru v historii dámského golfu. K turnajovému titulu totiž přidala i prémii pro vítězku Race to the CME Globe, tedy celoroční soutěže, jak ji známe z evropské EPGA Tour. Celkově tak na její účet přibylo 1,5 milionu dolarů.

„Myslela jsem, že budu hrát 72 jamek, ale nakonec jich bylo o čtyři více," usmívala se po hře a dodala, „jsem ráda, že sezona skončila, třebaže byla skvělá." A potvrzují to i čísla. V inauguračním ročníku Race to the CME Globe Lydia Ko zvítězila před světovou jedničkou Stacy Lewis o 1 850 bodů (!), třetí skončila Michelle Wie.

„Když jsem viděla ten milion v bankovkách, jen jsem si pomyslela, pane jo, to jsem zvědavá, kdo vyhrál. Je úžasné, co se mi podařilo," dodala vítězka, jež o triumfu v dlouhodobé soutěži rozhodla výhrou v jejím posledním podniku. „Nikdy jsem neviděla milion v hotovosti na vlastní oči."

Novozélandská hráčka se v sezoně prosadila hned třikrát a k tomu přidala dalších 12 umístění v desítce nejlepších, po zásluze si odnesla i cenu pro nováčka sezony – Louise Suggs Rolex Rookie of the Year. „Byl to vynikající rok, tři tituly a cena pro nejlepšího nováčka. Je mimořádné ocitnout se v takové pozici. Už se těším na příští sezonu."

Konečné výsledky Race to the CME Globe zde

LPGA Tour si letos podmanila sedmnáctiletá teenagerka Lydia Ko. Foto: Globe Media/Action Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...