Ko ANAJediná rána rozhodla o vítězce úvodního z pěti dámských majorů – ANA Inspiration. Turnaj hraný v Rancho Mirage patří už neodmyslitelně k jednomu z vrcholů sezony. Tradicí se zde mimo jiné stalo, že vítězka absolvuje koupel v rybníčku u 18. greenu. Ani Lydia Ko napsané pravidlo neporušila, byť pár „hříšnic" v minulosti najdeme.

Novozélandská golfistka uhájila i v závěrečném kole náskok jediné rány před Angličankou Charley Hull, která se v zámoří začíná výrazněji prosazovat, a In Gee Chun z Jižní Korey (obě -11). Z Evropanek se dále dařilo dělené šesté Caroline Masson a dělené desáté Suzann Pettersen.

Smutně skončil turnaj pro Thajku Ariyu Jutanugarn. Tři jamky před koncem měla zaděláno na překvapivé vítězství, ale tři bogey v řadě ji srazila na -10, což znamenalo čtvrtou pozici.

Naopak světová jednička Lydia Ko procházela finálovou rundou bez zaváhání a stala se nejmladší hráčkou v historii, jež má na kontě dva majory. „Je to úžasné. Každý z těchto triumfů byl jedinečný a výhra na majoru je vždycky speciální. Tady umocněná ještě skokem do rybníčku Poppies. Tento okamžik určitě patří k vrcholům mé kariéry. Do té doby se mi na tomto hřišti nedařilo, o to větším sebevědomím mě výhra naplnila," uvedla novozélandská hvězda.

Kompletní výsledky turnaje na www.lpga.com/tournaments/ana-inspiration/results

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...