LyJaNetradiční formát, ve kterém soutěžily dvojice složené z golfistů a golfistek, nabídl turnaj Grant Thornton Invitational. Nejlépe si v tříkolovém kláním, kdy se hrálo formátem scramble, alternate shot a modifikovaný four-ball, vedla novozélandská golfistka Lydia Ko a Australan Jason Day, tedy pár, jehož oba členové už v minulosti dokázali vystoupat na post světové jedničky. Vítězové si přišli i na solidní odměnu ve výši 500 tisíc dolarů pro každého.

Ko a Day zvítězili o jedinou ránu před dvojicí Brooke Henderson a Corey Conners, parádní finiš v podobě dvanácti ran pod par vynesl na třetí místo švédský pár hrající ve složení Madelene Sagström a Ludvig Åberg, kteří za vítězi zaostali o dva údery.

„Doufám, že pro spoustu mladých golfistů a golfistek, kteří nás sledovali přímo tady nebo v televizi, to byla dobrá inspirace," uvedla Lydia Ko. Její spoluhráč, ačkoliv je už v plné přípravě na sezonu 2024, tu chtěl určitě uspět. Ona sama na tom byla podobě. Třebaže tvrdila, že výsledek je druhořadý, pro úspěch udělala hodně. Po prvním kole tak zůstala na cvičných plochách až do soumraku, po druhé rundě pro změnu pracovala na cvičném greenu za zvuků rockového koncertu, který probíhal na drivingu. A jak se zdá, vyplatilo se to.

Kompletní výsledky turnaje na https://www.pgatour.com/tournaments/2023/grant-thornton-invitational/R2023551/leaderboard

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...