Wood BMWChris Wood (-9) si ve Wentworthu zajistil doživotní slávu, když s náskokem jedné rány ovládl BMW PGA Championship, turnaj považovaný za vlajkovou loď evropské série. Angličan na druhé devítce zuby nehty držel nejtěsnější možný náskok před skvěle hrajícím Švédem Rikardem Karlbergem.

Seveřan sice zahájil finálovou rundu bogey, ale hned vzápětí přidal na 154 yardů dlouhém tříparu eso, kterým se nastartoval k vynikající jízdě. Teprve bogey z šestnáctky jej zastavilo, a i když hned vzápětí kontroval berdíkem, chybující Wood jej s touto pomocí udržel o ránu za zády. Třetí s -7 skončil vítěz Masters Danny Willett.

„Sám sebe jsem utvrdi v tom, jak těžké je ve Wentworthu uspět," dodával s úlevou v hlase vítězný Angličan. „Výsledkovou tabuli jsem nesledoval, ale když v rozhodujícím okamžiku přidáváte berdíky, víte, co to znamená," doplnil s poukazemna soupeře.

Důležitý okamžik se rodil až na závěrečné jamce turnaje. „Na osmnáctce jsem to měl 196 yardů na přední část greenu a hned jsem se rozhodl pro šestku železo, ale můj kedík mi okamžitě říkal 'Víš,co se stane?' Odpověděl jsem mu, že se svěřuju do jeho rukou, chtěl, abych hrál na lay up. Ale copak není divné brát na osmnáctce SW a přihrávat si... Jakmile řekl lay up, věděl jsem, že pětka železo mi stačí. A teď můžu v klidu odpočívat a užívat si to!"

Kompletní výsledky turnaje na www.europeantour.com/europeantour/season=2016/tournamentid=2016040/leaderboard/index.html?showLeaderboard=Y

Foto: Globe Media/Action Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...