Bjerregaard DunhillPrestižní podnik EPGA Tour Alfred Dunhill Links Championship, hraný na ikonických hřištích Old Course v St. Andrews, Kingsbarns a Carnoustie s finálovou tečkou na Old Course, si podmanil dánský golfista Lucas Bjerregaard, když o ránu přehrál dva Angličany, rydercupového hrdinu Tommy Fleetwooda a obhájce trofeje Tyrrella Hattona. Rozhodující birdie Dán přidal na poslední jamce turnaje.

Bjerregaard šel do finále se ztrátou čtyř ran na Hattona a dvanáct jamek před koncem jej od vedení dělilo dokonce šest úderů. V tu chvíli měl Angličan zaděláno na vítězný hattrick, což se dosud podařilo jen čtyřem golfistům, avšak Dán nesložil zbraně a dokonale využil zaváhání soupeře, aby se přes něho v samotném závěru předehnal.

„Topím se v emocích," vykládal šťastně v cíli. „Zažil jsem parádní rok, který je teď ještě lepší. Dnes to zpočátku nevypadalo na můj triumf, měl jsem za to, že si Hatton výsledek pohlídá, ale hodil jsem to za hlavu. Hrál jsem dobře a nakonec to dopadlo na výbornou."

Výsledky turnaje na www.europeantour.com/europeantour/season=2018/tournamentid=2018080/leaderboard/index.html?showLeaderboard=Y#/leaderboard

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...