luitenJoost Luiten zvítězil na golfovém turnaji evropského okruhu v Rakousku. Podnik Lyoness Open vyhrál o dvě rány před Dánem Thomasem Björnem. Nizozemec vstupoval do rozhodující rundy na hřišti Diamond CC v Atzenbruggu s náskokem tří ran, jenže hned na jedničce zahrál bogey, a tak jeho kolega z flajtu Jorge Campillo díky berdíku snížil ztrátu na jediný úder.

Holanďan ale situaci ustál, i když výsledné skóre čtvrtého kola 71 patřilo spíše do průměru, vedení uhájil. Díky tomu slaví druhý titul na European Tour (celkem zahrál 271/-17). K němu patří i šek na 166 660 euro. „Byl to skvělý týden a jsem za něj skutečně rád. Do dnešního kola jsem nevstoupil ideálně, ale snažil jsem se soustředit na svou hru. Trefit green, dva paty a nechat ostatní, ať riskují,“ řekl 137. hráč světa, který se ale posune do top 100.

Na cestě za prvenstvím ho nezastavila ani pauza vynucená počasím, nad hřištěm se stahovala bouřková mračna. Naopak, Luiten si ji pocvhaloval. „V tu dobu jsem nehrál dobře. Trochu jsem pojedl, odpočal si a nabyl soustředění,“ řekl sedmadvacetiletý hráč.

V turnaji startoval i Čech Petr Gál, ale po dvou kolech za 77-77 se musel předčasně rozloučit, do víkendových bojů nepostoupil.

Kompletní výsledky turnaje zde.

Foto: Nizozemská radost v Rakousku


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...