mickelsonNa The Open jsem připravený, vzkazuje soupeřům rázně Phil Mickelson! Američan, který jediný major hraný na evropské půdě nikdy nevyhrál, se ukázal ve skvělém světle na Scottish Open. Jen necelý týden před startem třetího majoru sezony totiž slaví vítězství, a to se na turnaj přijel "jen" rozehrát.

Podle stránek European Tour jde o Leftyho vůbec první triumf na Britských ostrovech. „Je to opravdu paráda," souhlasil Mickelson. Ten mohl výhru získat již na poslední jamce, kde by mu býval stačil i par (5). Jenže bogey poslalo turnaj do play-off, kde se zkušený borec potkal s Jihoafričanem Brendenem Gracem (oba zahráli 72 jamek na 271/-17).

Nastavení na hřišti Castle Stuart Golf Links u Aberdeenu ale netrvalo dlouho, Mickelson na osmnáctce opravil předchozí zaváhání a díky berdíku na pětiparu přece jen získal cenné vítězství. „Byl jsem na sebe naštvaný, že jsem na poslední jamce ztratil soustředění. Do play-off už jsem ale šel s přesvědčením, že zahraji 4," řekl vítěz, který získá skoro 580 tisíc eur. A také sebevědomí, které bude v dějišti British Open (Muirfield) potřebovat.

Třetí místo v turnaji evropského okruhu získal po sobotním třetím kole vedoucí Henrik Stenson, o příčku se ale dělil s mladým Dánem JB Hansenem (oba 273/-15).

Kompletní výsledky turnaje zde.

Mickelson bere výhru na Scottish Open (foto: europeantour.com)


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...