pgm linderS výsledkem -12 si pro své první vítězství v profesionální kariéře došla německá hráčka Ann-Kathrin Lindner. Na čistou hru se třemi birdie na jamkách 6, 9 a 14 nedokázal už nikdo odpovědět. Mocným finišem se na druhou pozici dotáhla Francouzka Alexandra Vilatte, která dnes zahrála neuvěřitelných 8 birdie, nicméně jedna rána jí scházela k případnému rozstřelu. Klára Spilková skončila třiadvacátá.

"Za úspěch to určitě považuji, protože si myslím, že to je kvalitní výkon, a jsem spokojená hlavně s psychikou. Nerozsypala jsem se," řekla Spilková. Česká naděje i
pro postup na olympiádu v Riu de Janeiro, kde se golf v roce 2016 vrátí pod pět kruhů, ale chtěla doma vyhrát. "Takže to trochu mrzí, ale je to solidní."
Spilková zahrála třikrát po sobě stejný výsledek 69 ran a poprvé hrála mezi profesionálkami tři shodná kola. "Myslím, že jsem měla na víc, ale výsledky jsou vyrovnané, a to celý rok. Díky tomu hraju letos dobře," řekla golfistka.

Ve finále Spilková zahrála dvě bogey a čtyři birdie. Bogey měla na ostrovní jedenáctce, na které předtím dvakrát zahrála birdie, ale v neděli málem trefila vodu. "Hrklo mi a očima jsem míček tlačila, aby tam nespadl," řekla s tím, že ve finále měla mít šancí skórovat. "Byl to víc zachraňovací golf," řekla Spilková.
Němka Lindnerová se dočkala při svém sedmém turnaji na LET prvního triumfu na okruhu. Na Dýšině předvedla tři vyrovnaná kola, přičemž ve finále se nedopustila ani jednoho bogey a celkem měla skóre -12. O druhé místo se podělily Alexandra Vilatteová z Francie díky skvělému závěrečnému kolu za 63 a Italka Diana Lunaová.

Švýcarka Anais Maggettiová, která překvapivě vedla po dvou kolech, ztratila naděje na boj o titul na osmičce. Dvakrát po sobě zkazila první odpal, na čtyřparu proto potřebovala osm ran a z čela se propadla o skoro třicet míst níž.

Vedle Spilkové žádná další Češka už cutem neprošla. Kateřina Krásová skončila pouhou jednu ránu od finále a na 60. místě byla nejlepší amatérkou turnaje. "Převládá určitě radost. Dokázala jsem konkurovat nejlepším Evropankám, ale je tam i smutek, protože chybělo málo, abych si zahrála finálové kolo," řekla Krásová.

Výsledky turnaje ZDE>>>

Zdroj: ČTK, foto: Zdeněk Sluka


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...