Kodousek_2Na přelomu ledna a února 2012 byla oznámena jména nových členů prestižní organizace Associtation of Golf Writers (UK). Bylo mezi nimi i jméno českého golfového komentátora a publicisty Víta Koďouska. Vůbec poprvé se mezi vybranou společností golfových novinářů a publicistů objevuje někdo ze střední Evropy a tedy i z České republiky. Pro českou golfovou komunitu je jmenování Víta Koďouska členem AGW poctou – vyjadřuje, že český golf se stává nedílnou součástí vyspělé golfové Evropy.

AGW vznikla v roce 1938, když se skupina 30 novinářů účastnících se tehdy Walker Cupu v St.Andrews rozhodla ustanovit organizaci, která by hájila práva golfových publicistů. Od té doby se organizace rozrostla o řadu velmi významných osobností – v jejích řadách působil Herbert Warren Wind, Donald Steel, Sir Michael Bonallack, Tony Jacklin a další. Současným prezidentem je známý golfový komentátor Renton Laidlaw a viceprezidenty dělají mimo jiných například Bernhard Langer, Jack Nicklaus nebo Arnold Palmer.

AGW předává každoročně prestižní trofej osobnosti, která v daném roce předvedla mimořádné golfové aktivity. Loni se držitelem trofeje stal Luke Donald, který byl tímto odměněn za skvělou golfovou sezónu 2011.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...