Golf v ČR V Benátkách překvapil Velenský

Velensky_2Mimořádně dramatické vyvrcholení nabídlo závěrečné kolo turnaje Benátky PGAC by BH Securities, pátého dílu Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2011. O vítězi premiérového profesionálního podniku v Golf Resortu Paradise se rozhodovalo až v prvním letošním play off mezi trojicí Stanislav Matuš, Marek Nový a Vladimír Velenský.
První dva jmenovaní už ve své kariéře na prvenství mezi profesionály dosáhli, ale tentokrát jim překvapivě vzal všechny trumfy Vladimír Velenský, jehož postup do rozehrávky byl hodně nečekaný. V Benátkách se mu ale v obou kolech dařilo a nakonec to dotáhl až k premiérovému prvenství.

Do druhého kola vstupoval z nejlepší pozice Marek Nový, který v první den předvedl 69 ran. V pondělí ale o svůj náskok přišel. Na čtyřce a šestce zahrál bogey, která dokázal v závěru první devítky napravit dvěma birdie a stále se držel na skóre -3. Jenže na druhé devítce zapisoval další dvě bogey a kolo dokončil na 74 ran, čímž klesl na výsledek -1.

Vladimír Velenský ztrácel po úvodním dnu na Marka Nového tři rány. Ztrátu na dosavadního lídra zlikvidoval na druhé devítce, na níž předvedl dvě birdie a přinesl 71 ran, čímž se dostal na konečné skóre -1.

Stanislav Matuš se nenechal nijak vyvést z míry nepříjemným a silným větrem a dokázal se oproti úvodní rundě zlepšit o tři údery. Po sedmi jamkách to ale na nějaký posun nevypadlo, protože na nich zahrál tři bogey. Ale pak se nadechl k parádní jízdě v podobě pěti birdie, což ho vyneslo až do play off!

Pro rozehrávku byla vybrána osmnáctá jamka, kde nejpevnější nervy i chladnou hlavu prokázal Vladimír Velenský. Na rozdíl od svých soupeřů zahrál birdie a mohl se radovat. K titulu se prokousal zásluhou osmimetrového patu. Za svůj premiérový titul mezi profesionály získal na doposud nejštědřeji dotovaném podniku sezóny Pilsner Urquell Czech PGA Tour prémii 68 tisíc korun.

Velenský vstoupil do PGAC teprve před rokem a v premiérové sezoně bylo jeho maximem 10. místo ve Waidhofenu. V letošním roce začal umístěním v páté desítce ve Mstěticích, v Berouně skončil na 15. místě. „Hřiště jsem dobře poznal během několika přátelských kol s Jakubem Jandou, což mi určitě hodně pomohlo. Golf hraji hlavně pro radost, nijak jsem se proto nestresoval. Po výsledcích 72 a 71 jsem cítil, že by to mohlo být dobré. Nakonec to klaplo. V play off jsem byl naprosto klidný. Musím pochválit hřiště, které bylo perfektně připravené. Také chci poděkovat české PGA, že pro nás připravila tak výbornou túru,“ okomentoval své vystoupení 33letý vystudovaný politolog.

PILSNER URQUELL CZECH PGA TOUR 2011
BENÁTKY PGAC BY BH SECURITIES 2011

Konečné pořadí
1 Vladimír Velenský 143/-1 (72, 71)
T2 Marek Nový 143/-1 (69, 74)
T2 Stanislav Matuš 143/-1 (73, 70)
4 Petr Nič 144/E (72, 72)
5 Jakub Stanislav 145/+1 (72, 73)
T6 Peter Švajlen 146/+2 (73, 73)
T6 Jan Ryba 146/+2 (72, 74)
T6 Martin Příhoda 146/+2 (70, 76)

Další turnaj
Sokolov PGA Czech Masters 2011 by MP Shot CR, 22.–25. 7. 2011

Média
I v letošní sezoně se Pilsner Urquell Czech PGA Tour objeví na televizních obrazovkách. Sestřihy ze všech turnajů série vysílá stanice Nova Sport.
Pilsner Urquell Czech PGA Tour můžete detailně sledovat i na internetových stránkách www.czechpgatour.cz, které se věnují výhradně této sérii. Na stránkách jsou podrobné informace o turnajích, výsledky, zajímavosti, rozhovory a také profily jednotlivých hráčů i se všemi jejich výsledky na Pilsner Urquell PGA Tour v letech 2009, 2010 a 2011.
Videa z Pilsner Urquell Czech PGA Tour i z činnosti PGA naleznete na www.sledujgolf.cz.

Zdroj: Freedrive, foto: Antonín Krčmář


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...