Golf v ČR Kaskáda hostí Grand Finále Czech PGA Tour 2011

Czech_PGANejprestižnější golfová série ve střední Evropě Pilsner Urquell Czech PGA Tour spěje ke svému závěru. Její finálový díl se tradičně odehraje na brněnské Kaskádě (13.–16. 10.), kde je turnaj vypsán na tři soutěžní kola. Vítězství z loňského roku obhajuje Ondřej Lébl, který o svém triumfu rozhodl na druhé jamce play-off. I letos se hraje na Kaskádě o nejvyšší dotaci sezony – ve hře bude celkem 600 tisíc korun, které se rozdělí mezi 30 nejlepších profesionálů.

Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2011 se vyvíjela velice zajímavě, protože po větší část roku žádný z hráčů nedosáhl na dva turnajové tituly. Až poslední dva turnaje toto pravidlo změnily. Sezonu otevřel nečekaným prvenstvím ve Mstěticích amatér Ondřej Lieser. V Berouně se radoval Marek Nový a šampionát ve hře na jamky ovládl v Ropici nováček mezi profesionály Martin Příhoda.
Pro svůj premiérový titul si až na Tále zajel Stanislav Matuš a poprvé si připsal vítězství i Vladimír Velenský v Benátkách. Masters v Sokolově se stalo kořistí Petra Niče a až mistrovství profesionálů na rány v Karlových Varech přineslo druhý úspěch Stanislavu Matušovi, který si cennou trofej zajistil na čtvrté jamce play-off. Na druhý letošní titul dosáhl i Marek Nový. V Haugschlagu předčil Petra Skopového také až v rozehrávce.
Právě Marek Nový se Stanislavem Matušem jsou vzhledem k celkovému vyznění sezony hlavními favority Grand Finále Czech PGA Tour 2011.

Jenže konkurence je velice tvrdá a kvalitní a ani jeden si nemůže být ničím jistý. Ve velké psychické pohodě jsou po zdárně zvládnuté první fázi kvalifikační školy o European Tour Lukáš Tintěra a Martin Příhoda. V Haugschlagu se po několika měsících, kdy pracoval na úpravě švihu, vrátil ve skvělé formě Petr Skopový, jemuž se na Kaskádě podařilo vyhrát před roku.
Zajímavou konfrontací bude účast dvou ruských profesionálů, pro něž jsou připraveny divoké karty. Velkou událostí je start Zuzany Kamasové. Slovenská členka české PGA má za sebou životní sezonu, do které vstoupila šokujícím triumfem na turnaji Ladies European Tour v Maroku.

PROGRAM TURNAJE
čtvrtek 13. října 2011 – kombinace Kamenná/Dřevěná
1. kolo turnaje profesionálů – start 7.30; postupný z odpaliště č. K1
pátek 14. října 2011 – kombinace Kamenná/Dřevěná
2. kolo turnaje profesionálů – start 7:30; postupný z odpaliště č. K1
sobota 15. října 2011 – kombinace Kamenná/Dřevěná
3. kolo turnaje profesionálů – finále, start 7.30 postupný z odpaliště č. K1
neděle 16. října 2011
Turnaj Pro-Am – start 10.30 canon, Texas scramble 1 x Pro + 3 x Am

HŘIŠTĚ
Kaskáda, Brno – Jinačovice
Golfový areál Kaskáda se nachází 9 km za Brnem. V kouzelném údolí mezi Kuřimí a Jinačovicemi se rozkládá 27jamkové hřiště se 6jamkovou akademií, 300 m dlouhý driving range, hotel Kaskáda, restaurace a veškeré zázemí potřebné pro návštěvníky.
Od června 2006 byly postupně uváděny do provozu 3 devítky – Dřevěná, Kamenná a Železná (tato třetí devítka byla dána do provozu 21. května 2007).
Hřiště, které bylo budováno s cílem poskytnout nejvyšší kvalitu sportovišť i dalších nabízených služeb, umožní hráčům kombinovat osmnáctku ze tří samostatných devítek (celková délka 9 655 m). Charakteristickým prvkem je dokonalé skloubení hracích ploch s okolní přírodou a velké množství uměle vybudovaných vodních ploch (13 jezer s více než 2 ha vodní plochy). Hřiště, které bylo zbudováno dle projektu renomované anglické firmy Gaunt & Marnoch, ctí zásadu přehlednost

Při Grand Finále se hraje kombinace Kamenné a Dřevěné devítky
Kamenná devítka + Dřevěná devítka
Par: 72 | Délka hřiště: 6 473 m
Kamenná devítka: 3 185 m | Par: 36
Dřevěná devítka: 3 288 m | Par: 36
Nejdelší jamka: č. 15 | 536 m | par 5
Nejkratší jamka: č. 3 | 137 m | par 3
Jamky: Par 3: 4 | Par 4: 10 | Par 5. 4
Dotace: 600 000 Kč

MÉDIA
I v letošní sezoně se Pilsner Urquell Czech PGA Tour objeví na televizních obrazovkách. Sestřihy ze všech turnajů série vysílá stanice Nova Sport.
Pilsner Urquell Czech PGA Tour můžete detailně sledovat i na internetových stránkách www.czechpgatour.cz , které se věnují výhradně této sérii. Na stránkách jsou podrobné informace o turnajích, výsledky, zajímavosti, rozhovory a také profily jednotlivých hráčů i se všemi jejich výsledky na Pilsner Urquell PGA Tour v letech 2009, 2010 a 2011.
Videa z Pilsner Urquell Czech PGA Tour i z činnosti PGA naleznete na www.sledujgolf.cz

Zdroj: Freedrive


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...