Golf v ČR

Tintera-win„Může mě mrzet osmnáctka, kdy se z kopce pálí na ostrovní jamku, možná jsem mohl hrát pohodlně na střed greenu ale já chtěl jít po tyči abych se loučil stylově ale bohužel poryv větru mi míček odnesl do vody. Celkově však převládá spokojenost. Už teď se těším na Kaskádu a pak na zaslouženou dovolenou na Bali," okomentoval strašidelný závěr celkový vítěz turnaje Lukáš Tintěra (143(/-1). S pokorným odstupem dvou úderů dělili druhé místo Ondřej Lieser, Viktor Janošík a nejlepší cizinec – slovenský borec Juraj Zvarík.

Celý článek...

Erpet-double-2014Dějištěm finále nejvyšší klubové soutěže družstev byla v roce 2014 Zbraslav, kam přijely bojovat o titul čtyři nejlepší týmy mužů a čtyři týmy žen. Po víkendovém jamkovém maratónu (hrálo se 20. –21. září) se jako třetímu klubu v historii podařilo získat vítězství v kategorii mužů i žen pražskému GC Erpet Praha. "Na tuto chvíli jsem se těšil dvanáct let; byla to dlouhá cesta," řekl kapitán vítězných týmů Richard Bešta, který mj. poděkoval majitelům Erpetu, Karlu Vopičkovi a všem svým hráčům a hráčkám.

Celý článek...

Mruzek-FStejně jako na sklonku každé sezony se i na podzim roku 2014 začaly sny tisíce mladých golfistů o účasti v Race to Dubai 2015 měnit v realitu v jednom z nejtvrdších testů golfové odolnosti, tzv. kvalifikační škole. První fáze kvalifikace čítá osm turnajů a na jednom z nich, v německém Fleesensee (16. - 19. září 2014), doslova jako kometa zazářil Filip Mrůzek, který po kolech 70, 72, 64, 69, celkem 275/-13 postupuje do další fáze z prvního místa. Naopak pro Dominika Pavoučka ve Fleesense kvalifikační sen končí.

Celý článek...

Bartak-czechone-TKTomáš Barták (na snímku vpravo) je jednatelem společnosti Czech One, která se od sezony 2014 stala promotérem golfové Czech PGA Tour, a tak by měl být osobou nejpovolanější, pokud jde o zasvěcený interní pohled na pořádání nejvyšší české profesionální série. A jak sám říká, stále je co zlepšovat...

Celý článek...

MS JaponskoNa MS družstev mužů (29. Eisenhover Trophy), které se hrálo 10. – 13. září 2014 v japonské Karuizawě, reprezentovali Českou republiku Vítek Novák, Michal Pospíšil a Šimon Zach. Český tým se tentokrát v konkurenci 67 týmů z celého světa neztratil a po nelichotivém 40. místě z Turecka 2012 dokázal o deset míst vylepšit historické maximum (tím bylo 32. místo v JAR 2006) a posunout laťku až na dvaadvacátou příčku. Tu s výkonem (-15) sdíleli naši hráči ještě s Novým Zélandem a Polskem. Vítězi se stali hráči USA (-35), kteří tak obhájili prvenství z Turecka 2012, stříbrní skončili Kanaďané (-36) a bronz putuje do Španělska (-35).

Celý článek...

vlckovaJedna z nejlepších českých golfistek současnosti nepobíhá během sezony příliš často po českých hřištích. Ne snad proto, že by podcenila přípravu, ale proto, že se rozhodla jít „americkou" cestou za svým snem. A tím je LPGA!

Celý článek...

matus-ypsilonCzech PGA Strokeplay Championship (Mistrovství České PGA na rány) ze seriálu golfové Czech PGA Tour se hrálo s dotací 500 000 Kč na 3 kola v libereckém GR Ypsilon. Po kolech 69, 69, 66, celkem 204/-12 v něm způsobem start – cíl zvítězil (a na své konto si připsal vítězných 94 450 Kč) český profesionál Stanislav Matuš. O „propastných" pět ran na něj z druhého místa pokukoval Ital Federico Elli (celkem -7), výsledek -5 pak stačil Španělovi Adamu Sagarovi na třetí místo. O ránu zpět dělil čtvrté místo Adam Rajmont a amatér Jan Cafourek, který se tak překvapivě vklínil mezi českou profesionální špičku.

Celý článek...

pga-ypsilon-mruzekVe čtvrtek 28. srpna byl formou Pro-Am zahájen již sedmý turnaj českých profesionálů, který se s dotací 500 000 Kč (vítěz bere téměř 100 tisíc) hraje na tři kola 29. – 30. 8. v libereckém Ypsilon GR jako Oaza Energo Czech PGA Strokeplay Championship 2014

Celý článek...

Navarro1Na Kunětické Hoře působící Španěl Joaquín (Kino) Navarro si vybudoval náskok již ve druhém kole Mstětice Cupu (15.–17. srpna), ve finále pak svým soupeřům ještě poodjel (celkovým výsledkem -7 odskočil druhým Mrůzkovi a Novému o tři údery), a tak se mohl začít těšit na tučný šek v hodnotě 75 560 Kč. Ke své dnešní hře sdělil: „V dnešním větru se hrálo velmi těžko. Pro mě byl nejdůležitější moment po 7., 8. a 9. jamce, kdy jsem zaznamenal tři bogey za sebou. Nebylo snadné nepodlehnout skepsi a udržet koncentraci. Povedlo se a na 11. a 12. jamce jsem zaznamenal dvě birdie. Hned jsem se zase cítil nahoře. Další dvě birdie jsem přidal vzápětí – vycházely mi rány železem. Na čtrnáctce (par 5) jsem se ocitl mimo ideální zónu a přihrával si nakrátko přes bunker. Kolem jamky sice bylo hrozně málo místa, ale povedlo se mi zastavit balonek stopu od tyče a putt už nebyl problém. No a pak už stačilo rundu dohrát. Dnes jsem sice nehrál tak dobře jako včera ale stačilo to."

Celý článek...

Novak-mcrVe dnech od 13. do 16. srpna se na golfovém hřišti Sand Martin's Holes v Mladé Boleslavi konalo mistrovství České republiky golfových amatérů ve hře na rány s mezinárodní účastí. Na mladoboleslavském hřišti se sešla opravdová špička českých golfových amatérů, a tak téměř polovina zvládala hřiště pod jeho normu a předváděla opravu kvalitní hru. Po famózních kolech 69, 68, 66, 69; -16 suverénně zvítězil Vítek Novák (stříbrný Jakub Pokorný -9) ; mezi ženami po kolech 70, 71, 68, 69; -10 nenašla přemožitelku Slovinka Katja Pogačar (druhá Marie Luňáčková -6). Po skončení finálového kola se Vítek Novák, Michal Pospíšil, Marie Luňáčková a Hana Ryšková podrobili dopingové kontrole.

Celý článek...

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...