Lieser-ilu-pgt-750I mužský profesionální golf letos zažívá netradiční sezonu. Kvůli zrušení akcí kategorie European a Challenge Tour zažijí západočeské resorty Sokolov a Kynžvart největší akci tohoto roku z hlediska prize-money i golfového významu. Ve dnech 28. – 30. srpna se zde odehraje turnaj Altepro Trophy by EXTEC 2020 ze série Pro Golf Tour, na kterém si hráči mezi sebe rozdělí 40 tisíc euro.

 

Hráči evropské série se na hřištích Sokolov a Kynžvart utkají poslední srpnový týden, tradičně za dohledu TV kamer. Diváci uvidí většinu z nejlepších českých golfistů, o start projevili zájem i Ondřej Lieser (na ilustračním snímku) a Stanislav Matuš. Oba se mimochodem do Challenge Tour dostali právě přes úspěchy na Pro Golf Tour v minulosti.

„Po loňské zkušenosti s pořádáním turnaje na dvou hřištích jsme se s vedením Pro Golf Tour dohodli, že tento model letos zopakujeme. Maximální počet hráčů dosáhne 230. Abychom podpořili zájem hráčů o účast, zvýšili jsme svůj příspěvek tak, aby prize-money bylo 40.000 eur, tedy druhé nejvyšší v sérii po Finále. Doufáme, že to opravdu přiláká kvalitní startovní pole" komentuje připravovanou akci Pavel Krenk, šéf pořadatelské společnosti Česká 1 a dodává: „máme možnost udělit 20 karet na náš turnaj českým hráčům. Rozhodli jsme se uspořádat jednokolový kvalifikační turnaj v Kynžvartu v úterý 25. srpna. Čekáme, že hráči přijedou v úterý, vybojují své karty a zahrají si až do neděle."

Součástí programu jsou jak doprovodné amatérské turnaje v čele s Turnajem partnerů České 1, tak i tradiční Media „Ryder" Cup pro dva novinářské týmy vedené kapitány Skořepou a Žatkuliakem. Program doplní i nedělní Missed Cut Tournament v Sokolově, kde dostanou příležitost hráči, co neprojdou cutem v hlavní soutěži. Letos si nezahrají o peníze, ale o šest karet na podzimní turnaje série Pro Golf Tour v Rakousku (Schladming – Dachstein a Haugschlag).

Program turnaje:
25. 8. Kvalifikace o 20 karet pro české hráče (Kynžvart)
26. & 27. 8. Cvičná kola na obou hřištích
28. & 29. 9. První a druhé kolo na obou hřištích
Cut pro 50+T, (s odečtem amatérů)
30. 8. Finálový den (Kynžvart), Missed Cut Tournament (Sokolov)
Prize money: 40.000,- Eur

Zdroj: TZ, foto: Ota Mrákota


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...