Golf v ČR

Letas-TKHned tři mezinárodní profesionální turnaje golfistek se budou hrát v roce 2015 v České republice. K již V. ročníku Ladies European Tour a v pořadí druhé LET Access Series – oba podniky bude opět v létě hostit plzeňská Dýšina – se přidá na jaře další turnaj druhé evropské série LETAS, a to v květnu na brněnské Kaskádě.

Celý článek...

Zapletal-pohar-mistruJubilejní desátý ročník prestižního turnaje Tipsport Pohár mistrů 2014 se odehrál na tradičním místě, na hřištích Golf Resortu Konopiště. V sobotu 11. října se na start se postavilo 38 mužů a 27 žen – mistrů z klubů celé České republiky. První den hráli D´Este a druhé finálové kolo proběhlo na hřišti Radecký. V sázce bylo nejen vítězství na turnaji, ale také finanční odměna. Na konto klubu, jehož reprezentant zahraje nejlepší součet ve dvou kolech, putuje 50 tisíc korun od titulárního partnera tohoto klání – společnosti Tipsport. Tato finanční částka směřuje na rozvoj mládežnického a dětského golfu daného klubu.

Celý článek...

Novy-grandfinaleTřetí a poslední den Grand Finále na Kaskádě (hrálo se 9.–12. října) poznamenal již jenom jeden odklad startu kvůli mlze. Ve finále pak svou vedoucí pozici udržel Marek Nový (na snímku), i když ho to stálo hodně sil. Po hře sdělil přítomným novinářům, že největší vliv na dobré výsledky má celková změna přípravy. Na děleném druhém místě skončili Ondřej Lieser, Filip Mrůzek a mladý amatér Vítek Novák.

Celý článek...

NovyGFMarek Nový je po dvou kolech v čele finálového turnaje série Czech PGA Tour 2014. Nový zahrál v pátek na Kaskádě 69 ran, celkem je na skóre -4 a před závěrečným kolem má jednu ránu náskok před trojicí pronásledovatelů - Filipem Mrůzkem, Ondřejem Lieserem a amatérem Vítkem Novákem.

Celý článek...

NFLG-winner2Ani sedmnáctý ročník Národní firemní ligy Golfu, jehož finále se odehrálo tradičně v „předvečer" Grand Finále Czech PGA Tour na Kaskádě (7.–8. října), nedokázal prolomit, kouzlo soutěže, a tak i tentokrát přibyl na podstavec jednoho z největších pohárů nejenom zbrusu nový štítek, ale také úplně nový – již sedmnáctý – název vítězné firmy, kterou se v roce 2014 stal Autodrom Sosnová, hrající ve složení Jiří Studnička (na snímku vpravo) a Patrik Čermák (na snímku vlevo).

Celý článek...

OGS-winnerV úterý 7. října se v Golf Resortu Kaskáda sešlo dvanáct nejúspěšnějších hráčů turnajové série časopisu Golf, do které se napříč republikou zapojilo téměř pět set hráčů. I ve finále se hrálo osvědčeným způsobem (o pořadí rozhodovaly netto stablefordové body snížené o dvě desetiny hendikepu), ke kterým se připočetly bonusy za první až šesté místo průběžného pořadí. Náročné finálové podmínky ale nepřály překvapivým výsledkům, a tak se mohl po dohrání radovat z vítězství Jan Hovězák, který do do závěrečného turnaje vstupoval z prvního místa.

Celý článek...

DědekTřetí start na European Tour čeká stále ještě amatérského hráče Petra Dědka jun. Od 23. do 26. října se zúčastní v Austrálii Perth International. Na hřišti Lake Karrinyup Country Club, které akci společnou pro European Tour a PGA Tour Australasia hostí, budou mezi jeho soupeři například Charl Schwartzel, Jason Dufner, Geoff Ogilvy nebo Victor Dubuisson. Turnaj s dotací 2 miliony amerických dolarů v předešlých dvou ročnících vyhráli Korejec Jin Jeong a Američan Bo Van Pelt.

Celý článek...

Spilkova-frKlára Spilková odehrála od 2. do 5. října 2014 na hřišti Golf de Chantaco svůj dvanáctý turnaj na okruhu LET. V první kole Lacoste Ladies Open de France 2014 zahrála 68 ran (-2), v kole druhém udržela formu a znovu zapsala 68 ran (-2). Průběžný výsledek -4 zajistil hráčce místo v TOP10 a hladký postup cutem. Víkendová kola Kláře už tolik nesedla, 73 ran (+3) a 71 ran (+1). S celkovým výsledkem even par obsadila dělené 16. místo.

Celý článek...

juniorkyČeský tým ve složení Hana Ryšková, Kristýna Frýdlová a Karolína Kohoutová skončil na prvním Mistrovství světa juniorek v Kanadě na báječném 6. místě! Zvítězily Američanky, druhé byly Švédky a třetí domácí Kanada.

Celý článek...

senioriXPo úspěšné premiéře ve slovenské Skalici se ve dnech 23. - 24. září 2014 uskutečnil v Brně na Kaskádě druhý ročník seniorského klání mezi výběry obou partnerských zemí. Dvoudenní soutěže se zúčastnilo 16 hráčů, z toho na každé straně 4 mastersenioři. Hrála se jamkovka dvojic a druhý den jednotlivců.
První den se utkaly o 8 bodů dvojice systémem Fourballs Best Ball a české družstvo vedlo 6,5 ku 1,5 bodu. Výsledek byl výraznější než průběh většiny utkání, která se rozhodovala až na posledních jamkách.

 

Celý článek...

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...