ilustrace-pohledV České republice je 53.252 registrovaných golfistů. Celkový počet hráčů sice v roce 2018 mírně klesal (v absolutních číslech o 460), ale znovu přibylo mladých golfistů v kategoriích do 18 i 21 let. Souhrnné statistiky České golfové federace za uplynulý rok nezaznamenaly dramatické změny proti předchozímu roku.

„Celkový počet golfistů sice v letošním roce lehce klesl, ale daleko důležitější je skutečnost, že český golf mládne. Přibylo okolo tisíce dětí a mládeže a v porovnání s ostatními sporty jsme jedni z nejsilnějších z hlediska mládežnické základny. Již se začíná potvrzovat reálnými výsledky správnost cesty prostřednictvím projektu Se školou na golf, která přivádí každoročně nové zájemce a hlavně slibuje rozšíření základny, která má vyprodukovat špičkové hráče, ale stejně tak i rekreační golfisty. Mimo jiné se také ukazuje, že pomalu padá klišé, že golf je nedostupný a elitářský. Těším se na další roky a práci s novými golfisty," okomentoval statistické údaje prezident ČGF Zdeněk Kodejš.

Počty hráčů, hřišť, klubů a turnajů

Absolutní počet hráčů je aktuálně 53.252 (-460), což je méně než jedno procento (0,86 %). Mladých hráčů do 21 let je aktuálně 6595, což je 12,38% z celkového počtu. Ze všech sledovaných kategorií nejvíce přibylo golfistů v nejmladší kategorii do 18 let (+1%).

Česká golfová federace nyní sdružuje 184 klubů (-2), vzrostl však počet Tréninkových center mládež na 28 (+2).

V České republice je aktuálně 107 znormovaných hřišť (+1 proti 2017), z toho jsou v tuzemsku dva resorty s 36 jamkami, čtyři areály s 27 jamkami, 45 osmnáctek a 56 devítijamkových hřišť.

Již během podzimu studie společnosti CzechTourism konstatovala, že česká golfová hřiště mají velký potenciál přilákat mnohem větší počet hráčů ze zahraničí, kterých stoupá každým rokem. Nejvýrazněji pak v příhraničních oblastech a v okolí Prahy.

Kompletní statistiky 2018
http://fls.cgf.cz/DBFL/CGSRedaction/Documents/CGF_Statistiky_Komplet_2018.pdf

Zdroj: TZ, Petr Halaburda
ilustrační foto: Ingram Image

 


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...