s-onka-01Nově zřízenou pozici začala hledat Česká golfová federace v druhé polovině loňského roku. Volba nakonec padla na šestadvacetiletého Jana Šonku, který v řadě funkcí působí uvnitř českého golfu již několik let a má řadu zkušeností s pořádáním a vedením turnajů. Ostatně právě organizace turnajové sezóny, příprava kalendářů, správa vedení soutěží, nominace ředitelů i rozhodčích, příslušná logistika, vedení související administrace a mnoho dalších úkolů bude mít právě nový manažer STK ve své působnosti.

„S Honzou úzce spolupracujeme už dlouho a víme co od sebe očekávat. Ví to i sportovní ředitel Luboš Klikar, který bude jeho přímým nadřízeným. Osobně mám z tohoto kroku velkou radost a těším se, že bude agenda tuzemského golfu pod jedním vedením. Zároveň bych chtěl zdůraznit, že je nyní aparát ČGF kompletně profesionalizován," uvedl ke jmenování generální sekretář Aleš Libecajt, který je současně předsedou STK a se Šonkou bude velmi úzce spolupracovat.

„Aktivním rozhodčím jsem od roku 2011. Bylo nutné upozadit vlastní hru, ale nevadí mi to. Rád si zajdu zahrát mimo turnaj, nemám potřebu se nutně hnát za soutěžními výsledky. Nikde jinde než na golfu nedokážu tak vypnout a tak relaxovat," svěřil se Šonka, který to dotáhl k HCP 13,4. V posledních letech působil jako rozhodčí pro českou PGA, je rozhodčím na Casa Sereně a letos začne pátou sezónu jako turnajový ředitel Národní Golfové Tour Mládeže.

Nový manažer STK studoval odborné poradenství a poté andragogiku, je lektorem první pomoci, byl technickým režisérem divadelních představení, sedm sezón působil v oblasti gastronomie v Krkonoších, spolupořádá dětské tábory.

Jak vidí nastupující českou golfovou generaci? „Mládeži často chybí pokora. Soutěživost a pracovitost našich mladých talentů je však obrovská," říká muž, který sám bude píli ve své nové životní profesi rovněž potřebovat. „Práce manažera představuje poměrně velký balík práce, který byl dříve rozdělen mezi další funkcionáře. Mám ale rád nové výzvy," dodal Jan Šonka.

Text a foto: cgf.cz


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...